Polovicu roka pretrpí a hrozí jej aj smrť. Táto 21-ročná žena má alergiu na zimu, pričom žije na jednom z najchladnejších miest Kanady

Lucia Mužlová Ešte viac

Aj napriek tomu, že mnohí z nás o sebe prehlasujú, že sú alergickí na zimu, táto žena zažíva podobný problém na vlastnej koži. Jediný rozdiel je v tom, že mladá, 21-ročná žena z Kanady, ho prežíva doslova. Pokiaľ sa dostatočne nezahreje, hrozí jej smrť. Aj keď mnohí z nás by túto nevýhodu využili na decembrový deň strávený v posteli, v skutočnosti nemáme Arianne čo závidieť. Počas zimných mesiacov si totiž nevyberá, ktorý deň sa jej opustiť teplo domova chce a ktorý zas nie.

Jej alergia je dokonca natoľko závažná, že z prílišného chladu by mohla dostať anafylaktický šok. Alergia na zimu sa presnejšie nazýva Chladivá žihľavka. V stručnosti to znamená, že v prípade akéhokoľvek kontaktu s niečím studeným, reaguje Ariannino telo prehnanou odpoveďou imunitného systému. Všetko od chladného vánku po ľadovú vodu, ju posiela priamo do nemocnice.

Okolie nechápe

A tu to tiež nemá najľahšie. Jej ochorenie je natoľko nezvyčajné, že zdravotní profesionáli, od sestričiek až po doktorov, jej nechceli veriť, že má alergiu na zimu. O niečom podobnom totiž v živote nepočuli. A s týmto problémom sa stretáva celkom všade. Jej okolie si myslí, že je len precitlivelá, no akoby si nikto neuvedomoval, že kontakt s chladným prostredím ju skutočne môže poslať do hrobu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Joanna Quitos💙💙💙 (@jquitos),

A aby toho nebolo málo, Arianna žije v Kanade, kde ľudia na pravidelnej báze zažívajú najchladnejšie zimy na planéte. V jej rodnom meste nie je žiadnym prekvapením, keď teplota klesne pod -40°C. Pokiaľ sa Arianna dostane do kontaktu so zimou, čakajú ju nepríjemné vyrážky, ktoré sa postupne rozširujú a zväčšujú. Okrem toho, že príšerne svrbia, dokonca aj pália. Astmatický záchvat tiež nie je výnimkou.

Bezvýchodisková situácia

Arianna sa však s týmto problémom nenarodila. Keď mala 14 rokov a odpratávala spred domu sneh, pocítila svoje ochorenie po prvýkrát. Najprv si ho pomýlila s alergiou na jedlo, no lekári ju veľmi rýchlo vyviedli z omylu. To, že žije na jednom z najchladnejších miest Kanady, jej tiež veľmi nepomáha. A ak vás napadá, že by sa mala presťahovať na nejaké teplejšie miesto, toto tiež nie je riešenie.

Keby sa do jej pohára dostal ľad alebo by si chcela ísť zaplávať, bola by tiež v ohrození. „Týmto aktivitám sa síce vyhnúť môžem, no vadí mi aj dážď. A ten ovládať nedokážem,“ hovorí Arianna. Jej stav sa jej však darí držať pod kontrolou a dokonca občas aj zlepšovať vďaka rôznym diétám. Rozhodne by sa jej však žilo ľahšie, keby jej okolie dokázalo chápať a tolerovať jej znevýhodnenie.

ladbible.com

0
Komentovať (0)