Porodila s ťažkým priebehom koronavírusu. V Česku bola žena napojená na pľúcnu ventiláciu počas pôrodu

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Tento rok nie je asi pre nikoho jednoduchý a určite si mnohí z nás prajú, aby ho radšej vymazali z histórie ľudstva. Hoci sa zanedlho končí, prináša so sebou aj neuveriteľné prípady.

Jeden taký so sebou priniesol príbeh zo susedného Česka. Portál ČT24 informoval o žene, ktorá v Brne v nemocnici Milosrdných bratří priviedla na svet chlapčeka. Sama si pritom prechádzala ťažkým priebehom koronavírusu, bola napojená na pľúcnu ventiláciu. Chlapček sa narodil na konci októbra, dva mesiace pre plánovaným termínom pôrodu. Obom sa už darí dobre a v najbližšej dobe budú prepustení.

Foto: Pixabay

Pamätá si len príchod do nemocnice

Anna Bobková bola do nemocnice prijatá v 30. týždni tehotenstva. Mala ťažký zápal pľúc spôsobený s koronavírusom. Pamätá si len príchod do nemocnice a viac už nie. Jej stav sa zhoršil natoľko, že ju museli uspať a dať na umelú pľúcnu ventiláciu. Lekári nebojovali len o život pacientky, ale aj o život jej nenarodeného dieťaťa. Bola to pre nich výnimočná situácia, pretože v nemocnici dosiaľ žiadna žena s koronavírusom nerodila.

Foto: pixabay

Okamžitý cisársky rez

Po konzultácii sa rozhodli pre okamžitý pôrod cisárskym rezom. Priviedli na svet chlapčeka, ktorý vážil 1 650 gramov. Hneď ho previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti. Annu prebudili z umelého spánku 11 deň po pôrode a ako tvrdí, najhoršie pre ňu bolo zistenie, že nemá bábätko, čo bolo pre ňu psychicky náročné. Mala tiež halucinácie a nechápala, čo sa stalo.  Syna zatiaľ videla len na fotografiách, no veľmi sa teší, kedy si ho konečne zoberie domov a pôjde za svojou rodinou.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: