Posledná rozlúčka s populárnym spevákom Mirom Žbirkom: Takto môžete dať zbohom legende aj vy

TASR , Kristína Hagarová Ešte viac

FOTO TASR - Jakub Kotian

Dnes, 19. novembra, sa verejnosť, ale aj blízka rodina oficiálne rozlúči s populárnym slovenským spevákom Mirom Žbirkom, ktorý zomrel 10. novembra po zdravotných problémoch s pľúcami.

Rozlúčka sa uskutoční 19. novembra o 14:00 vo Veľkej obradnej sieni Krematória Strašnice v Prahe. Vzhľadom na pandemickú situáciu bude vstup umožnený len pozvaným osobám. Verejnosť sa bude môcť s legendárnym spevákom rozlúčiť v priestore pred obradnou sieňou, kde bude umiestnená kondolenčná kniha.

Zúčastní sa aj prezidentka

Poslednej rozlúčky so spevákom sa okrem mnohých známych osobností zúčastní aj prezidentka Zuzana Čaputová. Obľúbená speváčka a dobrá priateľka Mira Žbirku, Marika Gombitová, s ktorou naspieval niekoľko obľúbených hitov, sa pohrebu nezúčastní.

Slovenský spevák a skladateľ žijúci v Prahe, moderátor hudobných podujatí, tvorca, ale aj propagátor hudby doma a v zahraničí Miroslav “Meky” Žbirka zomrel vo veku 69 rokov. Bol legendou slovenskej hudobnej scény, viacnásobný Slávik a víťaz ankety Spevák roka na Slovensku, od roku 2006 člen Siene slávy na Slovensku, hudobník, ktorého albumy vydávané od polovice 80. rokov dosahovali niekoľkostotisícové náklady. Absolvoval množstvo koncertov doma i v zahraničí.

Poslednú rozlúčku s Mirom Žbirkom môžete sledovať naživo aj prostredníctvom sociálnych sietí. Vysielaná bude aj na jeho oficiálnom profile na Facebooku. Udalosť nájdete TU.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: