8 tipov, čo jesť počas pôstneho dňa. Vaše trávenie sa upraví do 24 hodín a konečne schudnete do obľúbených šiat

Gabriela Kinčoková Zdravie

Čísla sú alarmujúce. Ľudí, ktorí sa pravidelne prejedajú stále pribúda a to isté platí aj o prípadoch obezity. Aspoň raz do mesiaca by si každý z nás mal spraviť malý pôstny deň, kedy svoje telo očistí od ťažkých a mastných jedál. Pôstny deň samozrejme neznamená, že nebude jesť nič. Máme pre vás tipy, čo si na takýto deň pripraviť.

Zeleninový šalát z červenej repy

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alexandra Tüchler (@horizonhaze) on

Na tento recept budete potrebovať 300 g mrkvy, 300 g varenej červenej repy, 2 vajíčka a 1 lyžicu oleja. Mrkvu a repu si nastrúhajte na strúhadle na hrubšie kúsky. Uvarené vajíčka nakrájajte na malé kocky a všetko dôkladne premiešajte. Nakoniec pokvapkajte olejom (slnečnicový, repkový, tekvicový či olivový). Ak chcete môžete pridať aj štipku citrónovej šťavy, šalát tak bude mať sviežejšiu chuť.

 Uhorka

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nutriwise (@nutriwisediet) on

Uhorka má mnoho vitamínov a je zdravá. Preto je veľmi dobrá, ak chcete zhodiť nejaké to kilo. Najlepšie sa konzumuje počas leta, keď si vypestujete vlastné domáce uhorky. Rozdeľte si 1,5 kg uhoriek na 5 dní a jedzte ich ako prílohu ku každému jedlu.

Syr a vajcia

 

View this post on Instagram

 

A post shared by s t a r k e y s * d a i r y ✈️ (@starkeys.dairy) on

Vajíčka a syr použite na prípravu zdravých raňajok a obeda. Dajte si 100 g syra na raňajky a na obed zjedzte 2 vajíčka a vypite šálku zeleného čaju a na večer 200 g syra a šálku čaju.

Ryža

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Carmy | Meal Prep Pro 🙌 (@carmyshungry) on

150 g ryže by sme mali dobre uvariť v solenej vode. Ryžu jedzte počas dňa 3-krát. Navyše si tiež môžete pridať k ryži mrkvu, jablko či papriku.

Proteín

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 정도양 (@do_yang_j) on

Na raňajky si dajte 100 g tvrdého syra a šálku kávy, na obed 2 varené vajcia a 100 g vareného kuracieho mäsa a na večeru môžete vypiť pohár kefíru.

Ovocie

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Linda (@lindamagnano_) on

Počas dňa je vhodné zjesť 1,5 kg ovocia vrátane banánov. Najlepšie bude ak budete jesť jablká, ktoré môžete jesť aj pečené so štipkou medu a škorice.

Pohánka – kefír

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hannah Schmitt (@wholisticallyhannah_) on

200 g pohánky zalejte na noc horúcou vodou tak, aby bola celá ponorená vo vode. Výslednú napučanú hmotu rozdeľte na 5 častí, ktoré budete počas dňa konzumovať spolu s kefírom. Navyše môžete pridať čerstvé ovocie.

Kefír

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kesia Heredia 🌹 (@kesia_vidasaudavel) on

Kefír veľmi dôsledne vyčistí črevá a normalizuje ich. Počas dňa môžete pokojne vypiť aj 1,5 litra kefíru.

Ak sa rozhodnete spraviť si takýto pôstny deň je dôležité nemať pri ňom stres. Brať takýto deň pokojne a s dobrou náladou. V prípade, že máte zdravotné problémy ktoré súvisia s hore uvedenými potravinami, dôležité je konzultovať tieto pôstne dni s lekárom.

Pozri aj: AKTUÁLNE: Svet zasiahla smutná správa. Zomrela slávna speváčka, dožila sa 81 rokov

Gabriela, sovkusom.ru

0
Komentovať (0)