Utierky som nevedela dobre vyprať ani pri tej najvyššej teplote. Potom mi kamoška poradila tento starý trik


Každá správna gazdinka má rada poriadok a čistotu v kuchyni, jedálni v obývačke a celkovo v domácnosti. Kuchynské utierky sú jednou z najpoužívanejších vecí v kuchyni. Teraz už máme k dispozícií rôzne druhy, typy, farby, vzory utierok. Môžeme si vybrať z veľkej škály materiálov a taktiež použití. Nevýhodou však je, že sa vždy rýchlo zašpinia a býva veľkým problémom ich oprať, vyčistiť, aby vyzerali tak, ako keď sme ich kúpili.

utierky 1
takprosto.cc

Dnes vám ukážeme, ako jednoducho a efektívne dokážete svoje utierky vyčistiť a zároveň aj vybieliť tak, aby vyzerali úplne ako nové.

Ako teda vyčistiť aj veľmi zájdené utierky?

Pôvodná farba, štruktúra a v neposlednom rade aj vôňa vašich utierok bude neuveriteľná. Nové utierky už kupovať viac nemusíte. Tento spôsob je veľmi jednoduchý a hlavne veľmi lacný. Nepotrebujete drahé chemikálie ani špeciálne prípravky.

Čo budete potrebovať?

voda

1 polievkovú lyžicu silikátového lepidla

1 odmerka prášku

hrniec

Ako na to?

Do hrnca nalejte vodu, postupne pridávajte prášok a lepidlo. Nechajte všetky suroviny rozpustiť tak, aby sa s vodou spojili.

utierky 2
takprosto.cc

Do hrnca dajte utierku a dbajte na to, aby bola úplne zaliata vodou.

utierky 3
takprosto.cc

Po tom, čo začne zmes vrieť, znížte intenzitu varu, ale zdroj tepla nevypínajte. Utierku nechajte vo vode variť 20 minút. Ak sú vaše utierky veľmi špinavé, zájdené, nechajte ich vo vode 30 minút.

utierky 4
takprosto.cc

Následne utierku vyberte a nechajte ju vychladnúť. Utierku opláchnite v studenej vode, vysušte, vyžehlite a máte hotovo.

utierky 5
takprosto.cc

Pokiaľ chcete vidieť túto metódu priamo v akcii, pozrite si toto video:

Vaše utierky budú po použití tejto metódy čisté, biele a po zápachu nebude ani stopy. Tento trik je veľmi jednoduchý, ale zase veľmi účinný. Farby na utierkach budú sýte a celková štruktúra bude na dotyk omnoho jemnejšia. Určite to doma vyskúšajte, sami budete prekvapení ako zázračne funguje.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

 

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov