Používate často balzam na pery? Týchto 5 problémov vám môže spôsobiť dlhodobé užívanie

Kristína Hagarová Krása

Foto: unsplash

Zima pre mnohých ľudí znamená, že pokožka je poriadne vysušená. Trpia nielen ruky, ale aj pery. Preto mnohí z nás siahnu po balzame na pery. To však nemusí byť dobrý nápad.

Nanášate si často balzam na pery? Hoci je to výborný spôsob, ako si ochrániť pery, je dôležité vedieť, kedy to preháňate. Portál Brightside spísal niekoľko problémov, ktoré sa môžu pri dlhodobom používaní objaviť.

Vaše pery môžu byť suché

Podľa dermatológov obsahujú balzamy na pery zložky, ktoré môžu dráždiť alebo nadmerne vysušovať vaše pery. Platí to až u 33 % ľudí, ktorí dlhodobo používajú klasické balzamy na pery.

Foto: unsplash

Podráždenie pier

Špecialisti potvrdzujú, že balzam na pery by ste si mali nanášať najviac trikrát denne. Po prebudení, po jedle alebo pití a tesne predtým, než idete spať. Ak nadmerne používate balzam na pery, môže sa u vás vyskytnúť podráždenie či dokonca malé škrvny v oblasti okolo pier.

Vaše pery môžu “zlenivieť”

Niektoré zložky v balzamoch vytvárajú umelú bariéru na zadržiavanie vlhkosti a spôsobujú, že vaše pery pracujú menej, aby si udržali svoju vlastnú úroveň hydratácie.

Foto: unsplash

Môže sa stať návykovým

Niektorí ľudia tvrdia, že sú od balzamu na pery závislí, to však nie je možné. Návykovým sa ale môže stať látka ktorá je v ňom a pery upokojuje, ale zároveň aj samotný akt, ktorý spôsobuje, že máme pocit, že sme pre naše pery niečo urobili.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: