Povedala už zima svoje posledné slovo? Na niektorých miestach bolo až +20 °C a bude ešte teplejšie

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: pixabay

Posledné dni sme naozaj svedkami neuveriteľnej zmeny počasia. Kým ešte pred pár týždňami teploty v noci klesali pod -20 °C, teraz sa zdá, že je jar už v plnom prúde. Prejavuje sa to aj na teplotách. 

Aké počasie nás teda čaká v najbližšie dni? Vráti sa ešte zima alebo sa môžeme tešiť na jarné dni a teplé počasie? Portál Imeteo uvádza, že počas dnešného dňa by sa malo na Slovensku ešte viac otepliť. Na viacerých miestach prevláda slnečné počasie, no obloha ešte príliš modrá nie je, čo spôsobuje príliv prachových častíc zo Sahary.

Vysoké teploty

Včera teplota prekonala hranicu +20 °C, čo sa počas tohto roka ešte nestalo. Najvyššiu teplotu namerali v Prievidzi, kde teplota vystúpila na +20,3 °C. Druhou najteplejšou lokalitou bol Žiar nad Hronom, kde bolo +19 °C, Banská Štiavnica s +18,2 °C, Brezno s +18,1 °C a Žilina s +17,8 °C. Teplý vzduch prichádza smerom z Afriky a v priebehu dnešného dňa by mali byť ešte vyššie. Maximálne teploty by mali byť od +14 do +20 °C, no je pravdepodobné, že bude lokálne oveľa teplejšie.

Počas víkendu by sa malo mierne ochladiť, no meteorológovia si ešte netrúfnu povedať či sa zima napokon vráti. Je to však pravdepodobné, hoci by to bolo pre prírodu, ktorá sa s príchodom teplého vzduchu začala prebúdzať, spôsobilo naozaj veľké škody.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: