POZOR! Ak urobí vaše dieťa toto, okamžite zasiahnite. Vďaka rýchlej reakcii mamička zachránila svoje dieťa

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Málo vecí dokáže rodiča vystresovať tak ako okamih, keď si uvedomí, že jeho dieťa nie je pri ňom. Vaše srdce vtedy doslova vynechá jeden úder. 

Presne toto sa stalo jednej mamičke počas nakupovania. Potom si spomenula na jeden trik, ktorý videla na sociálnych sieťach. Ako uvádza portál Boredpanda, virálny TikTok mamičky Jess Martini jej pomohol v tom, aby nezačala robiť paniku, ale urobiť rýchle a jednoduché rozhodnutie, ktoré jej pomohlo dieťa rýchlejšie nájsť. “Nebuďte potichu. Nahlas kričte popis vášho dieťaťa,” povedala.

@jesmartiniPSA that I feel can save kids and I’ve used- if your child goes missing in public #momsoftiktok #PSA #nojudgement #fyp #4up #besafe #parentsoftiktok♬ original sound – Jess martini

Dobrá rada

Na jej radu začala mamička v obchode kričať: “Stratil sa mi malý chlapec, má na sebe žltú košeľu a má hnedé vlasy. Má dva roky a volá sa Nathan.” Chlapčeka takmer hneď našli. Povedala však, že to bolo asi najstrašidelnejších desať minút v jej živote. Podľa triku je dôležité aj upozorniť zamestnanca pri vchode, aby dieťa s takým popisom nepustil von z obchodu, a to ani keby bolo v spoločnosti inej dospelej osoby.

Jednoduchý trik

Frázu s opisom jej malého syna opakovala dookola a každý človek, ktorý ju počul, začal chlapca hľadať tiež a všímali si deti, ktoré pobehovali navôkol. Každý dospelý človek v obchode bol jednoducho v strehu. Krátko na to sa za ňou ozval mužský hlas, že chlapca našli. Zároveň radia, aby rodičia robili preventívne opatrenia v prípade, že sa dieťa stratí. Teda ho napríklad obliekali do žiarivých farieb, ale aj naučili, že má byť stále blízko vás, pozná svoje celé meno a podobne.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: