POZOR: Našli ste si za stieračmi peniaze? Nikdy ich neberte, ide o premyslený trik podvodníkov

Gabriela Kinčoková Ešte viac

foto: Matej Mensatoris

Triky podvodníkov sú čoraz premyslenejšie. Nedávno sa v Českej republike objavil trik, ktorý pôvodne zlodeji využívali v USA. Možno je len otázkou času, kedy príde aj na Slovensko. Podvodníci po novom začali dávať za stierače bankovky. Nič netušiaci ľudia sú veľmi radi a peniaze si vezmú a tu prichádza háčik.

Foto: pixabay

Funguje to veľmi jednoducho. Podvodníci chodia ku zaparkovaným autám na parkoviskách pri nákupných centrách a za stierač na čelnom skle dávajú bankovky väčšinou v 50 eurovej hodnote.

Vodič opustí otvorené auto, aby vybral bankovku a v tej chvíli zlodej šikovne vykradne auto. Samozrejme, sú tu aj takí, čo najskôr zbadajú bankovku a až potom si sadnú do auta. Preto podvodníci bankovky umiestňujú len na vozidlá, ktoré sú zaparkované kufrom dozadu, kde človek najskôr zloží nákup do kufra alebo na zadné sedadlá a až potom si sadá za volant.

Vo veľa prípadoch je táto bankovka falošná. Podvodníkom ide hlavne o to, aby ste auto odomkli, nastúpili, naštartovali a vystúpili po bankovku. V tomto prípade získavajú cenné sekundy na krádež. A verte, že im sekundy naozaj stačia.

Foto: pixabay

Tieto taktiky vôbec nie sú výmysel. Dôkazom sú aj potvrdené policajné správy od policajtov z USA a Ruska. Jedna žena bola účastníčka takejto nepríjemnej podvodníckej hry. Žena by v inej situácii po peniazoch hneď siahla, no krátko predtým čítala správu o takýchto podvodníkoch. Rýchlo teda nastúpila do auta a išla preč aj s vejúcou bankovkou na stieračom. Jej pocit, že ide o podvod sa potvrdil, keďže ju hneď začalo prenasledovať auto s tmavými sklami. Doma žena zistila, že bankovka bola falošná.

Dávajte si pozor na podvodníkov, ktorý používajú túto techniku. Vždy si auto skontrolujte predtým, než nasadnete. Je to veľmi dôležité a môže vám to ušetriť hlavu v smútku a problémy spojené s krádežou. Ak zbadáte na okne bankovku, spomeňte si na tento článok.

Pozri aj: AKTUÁLNE: Vo veku 91 rokov zomrel obľúbený český herec

Gabriela, abcnews.go.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: