POZOR: Nikdy neurobte túto chybu! Toto je dôvod, prečo by ste nemali nechávať v aute plastovú fľašku

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: maxpixel.net

Len nedávno sme vás upozorňovali na plastovú fľašu za kolesom. Jedná sa o premyslený trik podvodníkov, kedy môžete prísť o svoje osobné veci, najmä o peňaženku, notebook alebo mobilný telefón. Dnes je opäť hlavnou témou plastová fľaša, no tentoraz varujú práve hasiči. Nikdy by ste ju nemali nechávať v aute.

Nedávno sa objavili správy, ktoré sú naozaj až hrozivé. Hasiči varujú ľudí najmä v tomto období, keď sa začína otepľovať. Ak necháte plnú plastovú fľašu v aute, dokonca hrozí riziko požiaru. Prísť by ste tak nemuseli len o osobné vec, ale pokojne o celé vozidlo. Prípad, kedy k požiaru skutočne došlo sa udial v Amerike, kedy si okoloidúci muž všimol, že z kamiónu vychádza dym. Okamžite pribehol k vozidlu a cez okno si všimol, že slnko svieti priamo na fľašu, ktorá bola položená na sedadle. Tá fungovala ako lupa a do pár sekúnd sa pred jeho očami chytilo sedadlo a kamión bol zrazu v ohni.

Hasiči sa okamžite zalarmovali a vydali výstražné správy. Nechávať plastovú fľašu s vodou v aute je naozaj nebezpečné. Teplota po hodine môže v lete pri horúčavách vystúpiť vo vnútri až na 70 stupňov, čo je nebezpečné práve pre domácich miláčikov alebo malé deti, od ktorých si len na chvíľku odskočíte. Správy o tragédiách počúvame v správach neustále. Teraz však budete vedieť, že ani plastová fľaša ponechaná bez dozoru nie je ideálna. Podobné to je samozrejme aj so sklenenou fľašou. Tie sú momentálne v kurze práve kvôli ekologickým princípom a ľudia ich čoraz častejšie vymieňajú za tie plastové, aby boli ekologickejší.

Niektorí ľudia okamžite začali šíriť správy, že sa jedná o hoax a teda poplašnú správu. To však bolo vyvrátené a na stránke hoax-slayer.net nájdete celý experiment podrobne popísaný. Ak si teda myslíte, že vám sa to stať nemôže, radšej neriskujte. Tohtoročné leto by malo byť mimoriadne teplé a tropické teploty by sme tu mali mať naozaj skoro. Už tento piatok by mala byť teplota na západe okolo 30 stupňov. Dávajte si pozor a plastovú fľašu v aute radšej nenechávajte bez dozoru.

womenshealthmag.com
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: