Pozor, o tomto by mali vedieť všetky ženy! 10 vecí, ktoré počas menštruácie robí každá z nás


Sme ženy a na zopár dní v mesiaci to vždy pociťujeme oveľa intenzívnejšie. Aj keď pre nás nie je menštruácia nič príjemné, je akýmsi symbolom nežného pohlavia, ktoré má krásny dar materstva. S príchodom našich dní v nás hormóny priam šalejú a s náladou, ktorú vieme striedať zo sekundy na sekundu, sme ako tornádo. Jednoducho nie sme v svojej koži a necítime sa úplne komfortne. Jediné, čo nás drží nad vodou, je fakt, že v tom predsa nie sme samy. Čo máme počas menštruácie spoločné?

Každá žena si rokmi osvojila návody, ako sa s menštruáciou vysporiadať čo najlepšie. Citlivosť vyhrotenú až do plaču strieda hnev na všetkých navôkol. Zlú náladu radšej zaženieme zmrzlinou, no o malú chvíľu sa objaví chuť na chrumkavé a slané hranolky. Niekedy sa zdá, že svoju povahu počas menštruácie nevieme zvládať ani my. Ešteže sme v tom všetky rovnako a naše zvyky počas mesiačikov sú veľmi podobné.

Sme schopné celý deň stráviť schúlené na gauči alebo v posteli. Škoda len, že kvôli povinnostiam na to nie je vždy priestor.

pexels.com

Sme trochu nesvoje, keď kupujeme zásoby vložiek a tampónov a pri pokladni nás obsluhuje muž. Rýchlo zbaliť nákup a odfrčať preč.

pixabay.com

Aprílové počasie sa so svojou premenlivosťou môže schovať. Kráľovné zmeny nálad sme tu teraz my. Aj keď sme od rána stihli plakať, kričať a smiať sa, do večera je tu ešte tisíc dôvodov, prečo sa znova vytočiť.

pexels.com

Každú chvíľu opatrne vstávame zo stoličky alebo sa kontrolujeme v zrkadlách a oknách výkladov, či náhodou nedošlo k nehode. Ak je s nami kamarátka, úlohu kontrolovať naše pozadie jej vďačne prenecháme. Pre istotu každých 15 minút, no hlavne nenápadne.

pixabay.com

Keď sme na návšteve alebo kúpalisku, na toaletu si odbehneme každú pol hodinu. Istota je istota, no nášmu okoliu to môže prísť trochu divné.

commons.wikimedia.org

Nanešťastie sa nehode niekedy nevyhneme a na nohaviciach alebo sukni nám svieti červená škvrna. Keď sme v spoločnosti, ihneď je z toho spomienka na celý život. Aj keď po čase úsmevná.

pixabay.com

Určite má každá z nás špeciálne a extra pohodlné spodné prádlo na tieto dni. Čo na tom, že nie je sexy.

commons.wikimedia.org

Aj keď sme sa práve dali na zdravý životný štýl a v posilňovni trávime veľa času, cvičenie a ranný beh idú bokom. V tieto dni s radosťou vymeníme fyzickú aktivitu za teplú posteľ.

pexels.com

Kto je najlepším priateľom ženy počas menštruácie? Samozrejme príjemne teplý termofor. Ak sa chceme vyhnúť užívaniu tabletiek alebo nám nezaberajú, tento zázrak vie vždy utíšiť naše bolesti.

flickr.com

Svetlé farby počas menštruácie nepripadajú v úvahu. Nechceme zbytočne riskovať, a tak sa počas svojich dňov meníme na postavu z filmu Muži v čiernom.

pexels.com

Menštruácie sa nezbavíme, ostáva nám preto popasovať sa s ňou. Ešte šťastie, že je tu len pár dní v mesiaci.

Pozri aj: Toto je dôvod, prečo sa na každých nohavičkách nachádza takéto tajomné vrecko. Vedeli ste, na čo slúži?

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), ofigenno.com


Komentáre

komentárov