POZOR: Prišla vám takáto správa? Nedajte sa oklamať, môžete prísť o všetky peniaze

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Ak patríte k ľuďom, ktorí používajú obľúbenú aplikáciu Whatsapp, možno ste aj vy zaregistrovali podvodnú správu, ktorá sa prostredníctvom neho šíri.

Skupina Hoaxy a podvody- Polícia SR informovala ľudí o podvodnej stránke, ktorá zneužíva meno značky Lidl. “Aktuálne sa prostredníctvom WhatsAppu šíri scam, ktorý upozorňuje na 50. výročie spoločnosti Lidl. Po tom, čo na tento odkaz kliknete, tak ste presmerovaný na externú stránku. Stránka ale nepatrí spoločnosti Lidl, ale neznámemu útočníkovi. Následne ste vyzvaný, aby ste sa zapojili do súťaže, ktorá má vyvolať pocit, že je pod záštitou spoločnosti Lidl.

Dávajte si pozor

Potom, ako sa zapojíte do žrebovania, tak na konci uvidíte notifikáciu, ktorá vás informuje o tom, že ste sa stali šťastným výhercom. Následne vás systém vyzve, aby ste sa podelili o tento úspech s ďalšími priateľmi na WhatsAppe inak neodomknete výhru. V poslednom kroku, ako nezdieľate túto správu s desiatkami vašich kontaktov, tak vás stránka vyzve k stiahnutiu aplikácie.

NA TOTO OBROVSKÝ POZOR: WHATSAPPOM SA AKTUÁLNE VALÍ PODVODNÁ STRÁNKA, KTORÁ ZNEUŽÍVA ZNAČKU LIDL

Aktuálne sa…

Uverejnil používateľ Hoaxy a podvody – Polícia SR Nedeľa 25. apríla 2021

 

Zatiaľ, čo predtým ste šírili „len spam“, tak tu by ste mali spozornieť a nič nesťahovať do vášho smartfónu. Dôvodom je, že stiahnutá aplikácia môže aktívne sledovať nielen vašu aktivitu v smartfóne, tak zároveň môže získať aj oprávnenia, ktorými môže prevziať kontrolu nad vašim smartfónom. Spoločnosť Lidl Slovensko na svojej oficiálnej facebookovej stránke pripomína, že svoje súťaže naďalej komunikuje IBA tradičnou cestou, to znamená cez ich oficiálny fanúšikovský profil alebo na ich webe www.lidl.sk”

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: