POZOR: Toto je dôvod, prečo by ste si po príchode na pláž ako prvé mali robiť selfie so svojimi deťmi

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

Čo robíte ako prvé, keď ste na dovolenke a vyberiete sa na pláž? Určite rozprestriete deku a začnete deťom natierať chrbát opaľovacím krémom, alebo s nimi utekáte na zmrzlinu. To, čo by ste mali ale robiť po správnosti je selfie s celou svojou rodinou. A že sa vám to nezdá? Polícia má iný názor.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bashie (@bashiebphotography) on

Selfie na pláži

Ako informoval portál Metro, prvou vecou, ktorú by ste na pláži mali urobiť je selfie s deťmi. Polícia v časti Essex žiada návštevníkov pláže, aby odfotili svoje deti okamžite po príchode na pláž. Aktuálna fotografia je totiž veľakrát kľúčová v prípadoch zmiznutia maloletých. Prípadov o únosoch detí je veľa a niekedy môže ísť o nevinné zatúlanie sa. Keď je však v dohľade voda, riziko nešťastia je o to vyššie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by T💋 (@tiin_xo) on

Ráta sa každá sekunda

Aktuálna fotografia dieťaťa je obrovskou pomocou pre políciu v prípade, že sa stratilo. Dôležité tiež bolo vyhlásenie, že rodičia by nemali zverejňovať fotografie detí z pláže na sociálnych sieťach. To by mohlo vzbudiť pozornosť ľudí, ktorí sa pohybujú za hranou zákona. Tiež tým dáte celému svetu vedieť, že nie ste doma a pokojne vás môžu vykradnúť. Aktuálna fotografia je dobrá aj preto, že zachytí oblečenie, ktoré má dieťa napríklad na sebe, farbu očí, vlasov a podobne. Dôležité tiež je, aby ste okamžite nahlásili, ak vám dieťa chýba.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana Luciana (@diana.luciana) on

Občas sa stane, že na otvorenom priestranstve sa deti stratia a zrazu nevedia, kde sú ich rodičia, začnú ich hľadať a zatúlajú sa ešte ďalej. Vždy majte svoje dieťa na očiach a ak stratíte pozornosť, malo by to byť na veľmi krátky čas, počíta sa však každá sekunda. Podľa štatistických údajov pomohli záchranári v roku 2018 viac ako 7-tisíckam deťom, ktoré sa stratili na pláži. To je alarmujúce číslo, ktoré by malo ostať vo vašej pamäti.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: