Doba sa zmenila. 7 tipov, ako si popri práci zarobiť peniaze, o ktorých sa našim rodičom ani nesnívalo

Gabriela Kinčoková Ešte viac

Peniaze hýbu svetom a dnes ich človek potrebuje zrejme viac, ako kedykoľvek predtým. Je dôležité mať rodinu a správnych ľudí pri sebe, no bez peňazí sa na svete žije rovnako ťažko. Nanešťastie sa v dnešnej dobe vyskytuje mnoho možností, ako si zarobiť peniaze aj mimo klasickú prácu. O takýchto peniazoch sa mnohým starším ľuďom mohlo kedysi len snívať.

Blogy

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kira-Marie 🌿 (@kiramarieburr) on

Blogovanie sa už veľmi dlho radí medzi povolania, vďaka ktorému si môžete prilepšiť. Blogy môžete písať, alebo môžu byť spojené s nahrávaním videí. Momentálne sú videá najsilnejšie, ale ak ste napríklad mamička na materskej dovolenke a máte veľa vtipných zážitkov, váš blog by sa mohol stať hitom. Zárobok samozrejme závisí od počtu sledovateľov videa alebo počtu návštev na vašom blogu.

Ako to funguje?

Ak sa chcete stať úspešných youtuberom alebo bloggerom je potrebné tvrdo pracovať a venovať tomu pár hodín do dňa. Na začiatok musíte vytvoriť kanál alebo blog a nájsť si vhodnú tému. Nezabúdajte pracovať na kvalite kanálu, fotografiami a úpravami videí. Blogovanie na instagrame je o niečo jednoduchšie. Stačí si vytvoriť účet a získať followerov.

Ručné práce

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SAShE_sk (@sashe_sk) on

Pletenie, šitie, výroba nábytku, vyrábanie bižutérie, pečenie rôznych zákuskov a koláčov, toto všetko vám môže zarobiť. Ak ste šikovný a dokážete sa vo svete obracať, so svojimi zručnosťami nebudete mať problém zarobiť si celkom pekné peniaze. Ručne vyrábané veci sú dnes oveľa cennejšie ako v minulosti.

Ako to funguje?

V mnohých prípadoch si stačí otvoriť online obchod alebo prípadne založiť instagramový či facebookový účet. Zdieľajte a predávajte.

Poradenstvo

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Filipa Rodrigues (@fitfi_bx) on

Mnohí ľudia sú ochotní zaplatiť nemalú sumu za akúkoľvek radu, keď sa nachádzajú v úzkych. Internet je plný ľudí, ktorí pomáhajú ľuďom v núdzi. Existujú poradcovia na stratu hmotnosti, nájdenie seba samého či dokonca na to, ako šetriť alebo si doma efektívne upratať.

Ako to funguje?

Staňte sa odborníkom v určitej oblasti, prípadne ak už ste, zdieľajte svoju prácu na internete. Najjednoduchšie nájdete svojich klientov na sociálnych sieťach. Ak to všetko chcete dosiahnuť, musíte mať kvalitný profil, blog a webovú stránku.

Písanie pre stránky

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jana Kašová (@jan.ka.s) on

Ak nemáte núdzu o slová a máte bujnú fantáziu a skvele ovládate rodný jazyk, potom si dokáže privyrobiť niekoľko eur pomocou copywritingu alebo teda tvorby obsahu pre nejakú stránku. Môžete pracovať externe z domu, nemusíte nikam chodiť a za pár hodín denne dostanete zaplatené.

Ako to funguje?

Stačí, ak oslovíte webové stránky, pre ktoré by ste chceli tvoriť obsah. Kontaktujte ich telefonicky alebo emailov. O dobrých autorov je núdza, preto neváhajte a vyskúšajte svoje šťastie.

Prenájom vecí

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mr.AJBaby (@mrajbaby) on

Ďalší spôsob, ako zarobiť veľké peniaze bez veľkej námahy. Môžete prenajímať byť, ktorý nepotrebujete či dokonca veci ako kočík, detské bicykle a podobne. Za toto všetko si môžete privyrobiť niekoľko stoviek mesačne.

Ako to funguje? 

Inzerujte na internete alebo pridávajte fotky a príspevky do skupín na sociálnych sieťach.

Práca na sociálnych sieťach

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝓐𝓭𝓻𝓲𝓪𝓷𝓪 𝓐𝓻𝓷𝓪𝓾𝓽 (@arnautadriana) on

Špecialisti na sociálne siete sú v dnešnom svete veľmi žiadaní. Dôležité je mať nejaké základy a osloviť spoločnosti, ktoré hľadajú človeka, ktorý by im riešil sociálne siete a komunikáciu s fanúšikovskou základňou.

Ako to funguje?

Ak sa naučíte manažovať stránky, môžete získať peniaze za ich propagáciu a komunít iných ľudí. Nepotrebujete nato nijaké špeciálne zručnosti. Je to jednoduchá práca, no kreativita a nové nápady sú určite potrebné.

Písanie recenzií

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maggie 📚 (@mugandnook) on

Mnohé stránky platia ľuďom za zanechanie recenzie. Za niekoľko desiatok recenzií dostanete slušné peniaze, ktoré vám pokryjú poplatky za vaše hobby. Práca vôbec nie je náročná a preto to môžete robiť popri vašom zamestnaní.

Ako to funguje?

Zaregistrujte sa na stránkach, ktoré ponúkajú túto prácu. Ak radi čítate a máte nejakú tú potrebnú prax v písaní, prípadne ste študovali priamo odbor, ktorý sa písaniu recenzií venuje, oslovte vydavateľstvá alebo stránky, ktoré sa venujú práve takýmto recenziám.

 adme.ru
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: