Tajomstvo výchovy detí vojvodkyne Kate a Williama: Na toto pravidlo, ktoré odporúčajú aj psychológovia, nedajú dopustiť

Zuzana Fulopova Ešte viac

Každý rodič bude súhlasiť, že výchova detí nie je ľahká záležitosť. Každé dieťa je iné, vyžaduje si iný prístup, pretože to, čo platí na jedno, nemusí na druhé. Princ William a Kate Middleton však používajú jednu metódu, ktorá platí na obe ich ratolesti. Odporúčajú ju dokonca aj psychológovia.

Napriek tomu, že George a Charlotte vyrastajú v kráľovskej rodine, stále sú to hravé a bezprostredné deti, ktorým treba občas dohovoriť. Kate a William však našli spôsob, ako docieliť, aby ich obe deti poslúchali. Ak si myslíte, že im to jednoducho kráľovsky prikazujú, ste na omyle.

Mnohí z vás ste si už určite všimli, že Kate a William sú na fotkách často pri svojich deťoch v pozícii drepu alebo kľaku. Tento úkon nie je náhodný, ale obaja tým sledujú dosiahnutie jedného cieľa a to, aby ich George a Charlotte počúvali. A oni si ich naozaj vypočujú a poslúchnu! V čom spočíva tajomstvo?

Mnoho detských psychológov sa zhoduje, že ak dieťaťu niečo vysvetľujete v úrovni jeho očí, dieťa vás bude vnímať na sto percent. Dávate tým dieťaťu najavo, že ste si seberovní a zároveň podporujete jeho sebavedomie a individualitu. Hneď, ako si váš drobec bude vyžadovať pozornosť, skúste mu dohovoriť takýmto spôsobom. Kráľovskému páru to funguje.

Máte aj vy nejakú radu, ktorá zaručene zaberá pri výchove vašich ratolesti? Neváhajte a podeľte sa s nami v komentároch!

Pozri aj: Od včera každý hovorí len o rukách vojvodkyne Kate. Toto je dôvod prečo!

                                                                                                                                                      Zuzu

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: