Pre chybu lekára vykrvácala cez ústa. Zubár mladej žene vytrhol 10 zubov, o pár hodín umrela

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: pxhere

Zubára dočasne suspendovali potom, ako jeho pacientka umrela. Lekár jej totiž vytrhol 10 zubov naraz. Prípad sa odohral vo Veľkej Británii, v Londýne.

Foto: pxhere

Pre chybu lekára došlo k tragédii

Tushar Patel dostal od Národného zubárskeho združenia zákaz vykonávať prax, kým sa prípad nevyrieši. Informoval o tom portál LadBible. Žena, známa ako Pacient A navštívila zubára s ochorením ústnej dutiny presne dvakrát. Počas týchto sedení jej lekár vytrhol polovicu horných zubov. Na následky žiaľ umrela.

Žena informovala lekára, že užíva liek Warfarin, proti zrážanlivosti krvi, no lekár túto informáciu podcenil a prijal riziko toho, že po vytrhaní zubov môžu nastať komplikácie. Pár hodín po zákroku bola žena prevezená do nemocnice, kde žiaľ umrela na to, že vykrvácala cez rany, ktoré ostali po trhaní zubov.

Združenie rozhodlo, že zubárovi pozastaví prax a to oprávnene, keďže bol o pacientkinom zdravotnom stave vopred informovaný, no napriek tomu išiel do rizika, ktoré jej nakoniec spôsobilo smrť. Podľa všetkého s pacientkou lekár ani nekonzultoval to, že by takéto komplikácie po zákroku mohli nastať. O to horšie a tragickejšie je, že smrti sa pacientka mohla vyhnúť, ak by lekár postupoval správne.

Foto: pexels

Podľa správ a informácií prišla pacientka k zubárovi už v roku 2013, kedy ju upozornil, že jej bude musieť niekoľko zubov vytrhnúť. Pacientka na ďalšiu kontrolu neprišla, ukázala sa až v roku 2017 s problémom, že jej zuby sa postupne rozpadávajú. Aj preto lekár okamžite riešil urgentnú situáciu. Žena síce lekára informovala, že liek Warfarin užíva, bolo to uvedené aj v lekárskej správe, no napriek tomu jej na prvom sedení vytrhol najskôr 5 zubov a o 5 dní ďalších 5.

Čo je zarážajúce, pacientka pár hodín po druhom zákroku navštívila nemocnicu King ´s College Hospital, no prepustili ju domov. Pár hodín na to skolabovala a po prevezení do nemocnice umrela. Združenie bude ďalej posudzovať, kto zavinil smrť pacientky. Či to bol zubný lekár, ktorý išiel do zákroku aj s rizikom alebo nemocnica, ktorá podcenila pacientkino krvácanie.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: