Toto je dôvod, prečo sú na hrnčekoch z Ikey drážky. Spôsob ich využitia je jednoducho úžasný, no len málokto o ňom vie

Lucia Mužlová Ešte viac

V dnešnej dobe už snáď nie je nikto, kto by nemal doma aspoň jednu vec z Ikey. Veľkej obľube sa tešia najmä maličkosti do domácnosti ako sú rôzne dekoračné predmety, no a samozrejme nesmú chýbať hrnčeky a šálky. Všimli ste si však, že na každej šálke z Ikey sa nachádzajú zárezy? Na čo ale slúžia?

Tento svetovo známy obchodný reťazec určite neurobil chybu vo výrobe. Drážky majú svoj význam. Dokonca sme prišli na dva dôvody, prečo tam sú.

Jeden z nich je, že keď ich ukladáte do umývačky riadu, majú lepšiu stabilitu a pri procese umývania teda nedôjde k ich “pádu”.

Druhým dôvodom, ktorý je tak trochu nápaditejší je, že keď dávate šálky do umývačky dnom hore, často sa stáva, že voda ostane na ploche šálky, po čase zaschne a na šálke ostávajú fľaky.

Ak máte hrnčeky z Ikey, tieto drážky slúžia na to, aby prebytočná voda odtiekla. A žiadna voda rovná sa žiadne fľaky. Šikovné, však?

Pozri aj: Obchody s dátumom minimálnej trvanlivosti zavádzajú! Týchto 10 potravín môžete skladovať celý život a nikdy sa nepokazia

Lucia M.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: