Pred sexom by ste mali vždy nosiť ponožky! Keď zistíte prečo, budete to tak robiť vždy


Nie je to tak dávno, čo našli vedci v spolupráci s lekármi vysvetlenie na pomerne bizarnú záležitosť. Z výskumov totiž vyplynulo, že pri pohlavnom styku ľudia odmietali nosiť na nohách ponožky, a to aj v prípade, že im bola zima. Nevedeli vysvetliť prečo. Tvrdili, že sa im to do postele jednoducho nehodí.

pixabay.com

Vedci z University of Groningen v Holandsku však nedávno dokázali nepriamu súvislosť medzi sexuálnym libidom a nosením vlnených ponožiek. Experimenty na zúčastnených ženách ukázali, že ak si počas sexuálneho styku navlečiete na nohy ponožky, je vyššia pravdepodobnosť, že dosiahnete vyvrcholenie. V praxi to znamenalo, že ak mali ženy počas sexu na nohách ponožky, dosiahli orgazmus až 1,5 krát častejšie ako tie, ktoré boli počas intímneho aktu bosé.

Odôvodnená bizarnosť

Vedci dokázali, že zvýšenie sexuálneho libida u žien významne súvisí s teplotou nôh. Ak majú ženy chodidlá v teple, zvyšuje to ich komfort, sú uvoľnenejšie a tým sa zvyšuje úroveň emočného spojenia počas sexuálneho styku.

pixabay.com

Ženám, ktoré sa experimentu zúčastnili, zaznamenali vedci zvýšenú aktivitu amygdaly a prefrontálnej kôry. Ide o funkcie, ktoré ovládajú pocity strachu a úzkosti. Na rozdiel od mužov dosahujú ženy vyvrcholenie oveľa ťažšie a najväčšia pravdepodobnosť, že sa im to podarí je vtedy, keď sú celkom uvoľnené a pokojné. Práve ponožky majú byť nástrojom, ktorý by sexuálny život párov mohol zlepšiť. Ženám dokázateľne pomáhajú získavať pocit bezpečia a pohodlia, ktorý je v zdravom vzťahu mimoriadne dôležitý. Okrem iného, aj pre sex.

pixabay.com

Podľa vedcov môže práve táto malá drobnosť u značnej časti ženskej populácie zlepšiť kvalitu ich sexuálneho života. Samozrejme, iba v prípade, že ženy s dosahovaním orgazmu nemajú problém v dôsledku ťažších emocionálnych príčin či niektorých druhov ochorení.

Pozri aj: Novinári zachytili na snímkach dcéru herečky Angeliny Jolie a Brada Pitta. Verejnosť si všimla túto zvláštnu vec!

zdroj: babskeveci.sk (M)


Komentáre

komentárov