Pred smrťou stihol chorý chlapček povedať svojej mame tie najkrajšie posledné slová. Od dojatia som sa rozplakala


Príbeh, ktorý je jasným dôkazom toho, že anjeli môžu byť medzi nami a hrdinovia nie sú len ohromní svalovci z filmov. Štvorročný Nolan bol skutočným nefalšovaným hrdinom nielen pre svoju mamu. Malý bojovník si za svoj krátky život stihol preskákať viac ako my mnohí dohromady a dodnes je symbolom odhodlania a neuveriteľnej lásky. Prečítajte si dojemný a bolestný príbeh, ktorý sa rozhodla zverejniť jeho mama Ruth. 

The "Puppet Lady" got SPECIAL puppets just for Nolan 🙂

Geplaatst door NolanStrong op dinsdag 4 oktober 2016

Ak máte pocit, že sa na vás valia nepríjemnosti z každej strany a váš život nie je taký ako ste si ho vysnívali, na chvíľu sa zastavte a zamyslite. Aj keď to môže znieť kruto, skutočné problémy sú možno omnoho vážnejšie ako situácie, ktoré teraz riešite. Príkladom je i príbeh štvorročného chlapčeka, ktorý podľahol zákernej rakovine, no i napriek tomu bojoval až do konca ako hrdina. Jeho dobrota a posledné láskavé slová, ktoré venoval mame, vás dojmú k slzám a vy si uvedomíte, že ste vlastne za svoj život vďační. Niekto iný už totiž šancu na život bohužiaľ stratil…

On Mommy's first Christmas present ever! – 2014

Geplaatst door NolanStrong op dinsdag 4 juli 2017

Nolan sa narodil zdravý a spočiatku bol úplne ako každé iné dieťa v jeho veku. Ako dvojročnému mu však diagnostikovali rakovinu, presnejšie Rabdomyosarkóm, čo je zhubný nádor vyrastajúci z priečne pruhovaných svalov. Správa o ochorení Nolanovu mamu úplne položila, no rozhodla sa bojovať so synom a nepoľaviť zo svojho odhodlania. Bola statočnou a silnou mamou, ktorá si želala uzdravenie svojho chlapčeka. Nádej predsa umiera posledná a Nolan predsa šancu mal.

Geplaatst door NolanStrong op donderdag 27 oktober 2016

Po vyše roku bojovania so zákerným ochorením sa však Nolanov stav zhoršil natoľko, že neprijímal potravu ani tekutiny, neustále zvracal a musel byť hospitalizovaný. Nolan ani jeho rodičia ešte netušili, že malý anjelik sa už z nemocnice domov viac nevráti.

This was my memory of the day today on Facebook. It was taken one year ago. Nolan had just woken up from Anesthesia…

Geplaatst door NolanStrong op donderdag 2 maart 2017

Po otvorenej operácii hrudníka sa lekárom nepodarilo Nolanov stav zlepšiť. Práve naopak, vytvorili sa nové nádory a lekári museli rodičom povedať krutú a bolestnú pravdu, ktorá v ušiach Nolanovej mamy bude znieť azda navždy. Nolanov stav sa už nedá zvrátiť a chlapček žiaľ zákernú rakovinu nedokáže poraziť.

„Pôjdem do neba a budem sa tam hrať pokiaľ za mnou neprídeš.“

Tieto bolestné a zároveň detsky úprimné slová venoval Nolan svojej mame hneď po tom, čo mu oznámila, že ho viac nedokáže ochrániť. V bezpečí bude jedine v nebi, kde za ním príde mama. Chlapček sa priznal, že s chorobou bojoval len kvôli nej aj napriek tomu, že je už unavený a všetko ho veľmi bolí. Milujúca matka Ruth s bolesťou v srdci synovi povedala, že sa už viac nemusí trápiť a bojovať len kvôli nej.

Posledný zázrak

Nolanov stav sa postupne zhoršoval a chlapček väčšinu dní prespal kvôli vyčerpaniu. Láskavá mama s ním trávila čas v nemocnici a svojho syna neopúšťala. Chlapec sa totiž samoty bál a aj pred jeho pobytom v nemocnici sa od mamy nechcel nikdy vzdialiť. Jeho strach zo samoty bol tak silný, že s mamou chodil dokonca i do kúpeľne a počas toho, ako sa sprchovala, ju čakal na koberčeku pred sprchou. Bolo to akési magické a silné puto medzi dieťaťom a matkou, ktoré pretrváva dokonca i vtedy, že sa jeden z nich pominie.

Geplaatst door NolanStrong op zondag 18 september 2016

Aj keď mal chlapček len štyri roky, začal uvažovať o vážnych veciach ako je jeho pohreb a posledná rozlúčka. Plánoval veci s obrovskou ľahkosťou a bez bolesti, akoby to bola normálna súčasť života – rozlúčiť sa s ním. Pre jeho mamu to bola ozaj bolestná skúška, no Nolanove plány siahali aj ďalej.

Geplaatst door NolanStrong op vrijdag 3 februari 2017

Chcel, aby si ho ľudia pamätali aj keď už medzi nimi nebude. A spomienku na neho mali mať veľmi špecifickú – z celého srdca si prial, aby si na neho pamätali ako na policajta, ktorým sa stále chcel stať.

Geplaatst door NolanStrong op vrijdag 3 februari 2017

V jedno ráno sa Ruth spýtala syna, či by mu nevadilo, keď sa na chvíľu odbehne osprchovať vedľa do kúpelne. Chlapček pozerajúc rozprávky súhlasil a mama sa pred vstupom do kúpeľne za synom ešte posledný krát obzrela. Len čo sa dvere zabuchli, chlapec zatvoril oči a upadol do „hlbokého spánku“, ktorý bol jeho poslednou cestou pred odchodom na druhý svet.

„Keď som otvorila dvere kúpeľne, nemocničný personál stál okolo Nolanovej postele a všetky pohľady sa razom otočili na mňa. Povedali mi, že Nolan je už v hlbokom spánku a nič necíti. Ihneď som priskočila k jeho posteli a vzala tvár môjho dieťatka pevne do rúk. Potom sa stal zázrak, na ktorý už nikdy nezabudnem… “ 

Aj napriek tomu, že Nolanovi skolabovali pľúca, pri živote ho držali len prístroje a lekári si boli istí, že chlapček zavrel oči už navždy, sa malý bojovník odhodlal venovať posledné slová svojej milovanej mame. Bol to skutočný zázrak, ktorý dojal nie len Ruth ale i prekvapených lekárov.

Mommy's boy 💛

Geplaatst door NolanStrong op zaterdag 4 maart 2017

Chlapček, pevne zovretý v náručí svojej mamy otvoril svoje oči, zadíval sa poslednýkrát na mamu a s úsmevom na perách vyslovil poslednú vetu.

„Mami, ľúbim ťa.“ 

This picture right here popped up on my personal Facebook timeline. It's on of my all time favorites. I would kiss those…

Geplaatst door NolanStrong op donderdag 16 maart 2017

Matka, ktorá sa rozhodla zverejniť tento príbeh ako dôkaz o existencii malých a predsa veľkých bojovníkov, ktorí sú inšpiráciou pre všetkých, však priznáva i svoj strach. Tak, ako sa Nolan bál ostať sám a čakal ju na koberčeku v kúpeľni, tak sa bojí i Ruth pri sprchovaní. Miesto na podlahe, kde už nikto nie je, jej neustále pripomína samotu, ktorá ostala v jej srdci po strate syna.

Two months. Two months since I've held you in my arms, heard how much you loved me, kissed those sweetie "pie" lips. Two…

Geplaatst door NolanStrong op dinsdag 4 april 2017

“ Ostal len prázdny koberec v kúpeľni, kde ležal krásny a dokonalý chlapček, čakajúci na jeho mamu. „

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), news.com.au


Komentáre

komentárov