Predavačka ostro o predajných praktikách na trhovisku. Aj takto dokážu majitelia oklamať kupujúcich

FOTO TASR – František Iván

Množstvo ľudí dáva prednosť nakupovaniu potravín z trhu. Je to často lacnejšie, potraviny sú kvalitnejšie a všetko pôsobí tak domácky a jednoducho. 

Je príjemné nakupovať na trhu, pretože máte možnosť si dané potraviny poobzerať, chytiť, ale tiež sa porozprávať s predajcom, ktorý vám ochotne poradí a v niektorých prípadoch s vami aj vyjedná dobrú sumu. Mnohí ľudia však zároveň nevedia, že dokážu dobre oklamať nie zvlášť ostražitých kupujúcich. Jedna z predávajúcich na trhovisku prezradila, čo by mali ľudia vedieť, aby sa nenechali oklamať.

Predražené potraviny

Predajcovia so skúsenosťami za pár sekúnd vedia odhadnúť, aký typ osoby je pred nimi. Vedia s ním preto veľmi dobre manipulovať a donútiť ho, aby si zobral aj niečo, čo v podstate vôbec nechce. Ponúkne mu osobnú zľavu, všíma si jeho oblečenie a aj to, koľko stánkov už prešiel.

FOTO TASR – Pavol Zachar

Prefíkaní predajcovia

Pokiaľ človek chodí na trhovisko často, zvykne si podvedome vybrať ľudí, ktorých vidí najčastejšie. To využívajú ľudia, ktorí kúpia tovar za lacnejšiu cenu a predávajú ho za vyššiu. Často môžete vidieť ľudí, ktorí s predajcami komunikujú, riešia bežné veci a popritom kupujú nekvalitný produkt, na ktorý sa ani poriadne nepozrú.

Váha

Najjednoduchší a najznámejší spôsob, ako môže nepoctivý predajca zarobiť viac, je váha. Známy je podvod, kedy na váhu nalepia igelitové vrecko a potom sa na váhu umiestni tovar tak, aby sa vrecko natiahlo. Vďaka tomu môže umelo zvýšiť váhu tovaru aj o 20 až 30 %. Pri zelenine to tak veľmi neprekáža. Problém nastáva, keď kupujete mäso alebo ryby.

FOTO TASR – Pavol Zachar

Niektorí predajcovia sú hotoví majstri v tom, čo robia. Zrazu ako kupujúci zistíte, že vám ani nejde o produkt ako o prístup, pozitívny zážitok a emócie. Kupujúci vie, čo si k nemu chodíte kupovať, všimne si, že ste dlho neboli na trhu, povie vám, čo je čerstvé a čo je chutné. Aj to sú praktiky, ktoré mnohých ľudí dokážu poriadne zmiasť.

Tak prosto
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: