Predbehla novinárov. Známa herečka z Beverly Hills oznámila smutnú a zdrvujúcu správu, ktorú rok tajila

TASR Ešte viac

Foto: Fox Network

Americká herečka Shannen Dohertyová, známa ako Brenda Walshová z celosvetovo úspešného seriálu Beverly Hills 90210, v utorok oznámila, že približne pred rokom jej znovu diagnostikovali rakovinu prsníka a je v štvrtom štádiu.

Herečka seriálu vysielaného v rokoch 1990 – 2000 vysvetlila, že diagnózu zverejnila teraz, lebo “by to aj tak vyšlo najavo do niekoľkých dní alebo týždňov”. “Nemyslím si, že som sa s tým vyrovnala. Je to horká pilulka z mnohých stránok,” uviedla Dohertyová v interview, ktoré v utorok odvysielala televízia ABC News v programe Good Morning America (Dobré ráno, Amerika).

Foto: archív TASR/AP

Dohertyovej (48) prvýkrát diagnostikovali rakovinu prsníka v roku 2015 a dva roky podstupovala liečbu – následne v roku 2017 oznámila, že je v remisii (obdobie ústupu príznakov choroby). Seriálová herečka uviedla, že pri prvých dvoch diagnózach a tejto novej si kládla otázku, ako to oznámi mame a manželovi.

“Moja mama je neskutočne silná, statočná ľudská bytosť. Aj môj manžel, ale bojím sa oňho,” povedala v interview, z ktorého citoval aj portál nbcnews.com. “Som ochromená strachom, som poriadne vydesená,” dodala. “Určite mám dni, keď sa pýtam ‘Prečo ja?’ Ale potom si poviem ‘A prečo nie ja? Kto iný? Kto iný si to zaslúži namiesto mňa? Nikto z nás,'” pokračovala.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ShannenDoherty (@theshando) on

Dohertyová sa zverila, že otázku “prečo” si kládla aj po náhlej smrti spoluhviezdy so seriálu Lukea Perryho, ktorý zomrel vlani vo veku 52 rokov po dvoch mŕtviciach. “Prečo som to nebola ja? Pripadalo mi zvláštne, že mám diagnózu, ale ako prvý odíde niekto, kto je zdanlivo zdravý,” opísala svoje myšlienky.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ShannenDoherty (@theshando) on

Podľa svojich slov sa rozhodla hrať aj v reboote (pokračovaní) seriálu po takmer 20 rokoch s názvom BH90210, čiastočne aj na počesť Perryho. Stále ďalej filmuje – pracuje 16 hodín denne, aby ukázala, že “dokáže pracovať a aj ďalší ľudia vo štvrtom štádiu môžu”. “Viete, náš život sa neskončí vo chvíli, keď nám oznámia diagnózu, stále máme pred sebou nejaký život. Ale mám chvíle veľkej úzkosti, keď si myslím, že to nezvládnem,” povedala Dohertyová.

Na seriálovom “pľaci” sa preto spoliehala na spoluhviezdu Briana Austina Greena, ktorému dôveruje. V rozhovore herečka dodala: “Brian bol tým človekom z partie, ktorý to vedel, ktorému som to rýchlo povedala. Ešte pred nakrúcaním mi vždy zatelefonoval a povedal ‘Počúvaj, nech sa stane čokoľvek, budem ti pomáhať.'”

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: