Predtým, ako išla na dovolenku, položila do šálky so zamrznutou vodou mincu. Keď zistíte prečo to urobila, budete to robiť tiež!


Niekedy nastanú situácie, kedy musíme neplánovane opustiť svoj domov. V tých najhorších prípadoch sa jedná o nejakú prírodnú katastrofu, kedy musíme aj s celou rodinou odísť do bezpečia. U nás na Slovensku sú časté najmä povodne, požiare a podobne. Toto sú tie horšie situácie.

Niekedy však odchádzame napríklad na dovolenku a nefungovať môže práve elektrina. Čokoľvek sa môže stať. To znamená, že naša chladnička a mraznička sa odpoja a po pár hodinách, niekedy aj dňoch znova zapoja. Ako však vieme, či je jedlo z mrazničky ešte stále vhodné na konzumáciu? Táto žena prišla na odpoveď. Mimoriadne udalosti sú jednoducho nepredvídateľné a praktické rady sa vždy zídu.

Žena menom Sheila Russel prišla na skvelý trik, vďaka ktorému sa možno aj vy budete cítiť trochu bezpečnejšie a istejšie. Všetko, čo budete potrebovať je: šálka, voda, mraznička a minca.

A čo s tým? V čase, keď v horšom prípade nastala evakuácia jednoducho neviete, či nebude elektrina odpojená. Takisto neviete, či sa to nestane počas vašej dvojtýždňovej dovolenky pri mori. Ak chcete zistiť, či sa budú dať vaše potraviny z mrazničky ešte jesť, urobte toto!

facebook.com

Do mrazničky umiestnite šálku s vodou. Keď úplne zamrzne, dajte na vrch ľadu mincu a šálku vráťte do mrazničky.

Práve toto vám pomôže určiť, či je jedlo zlé, či bolo rozmrazené pokiaľ ste boli preč z domu. Ak sa vrátite domov a uvidíte, že minca klesla o dosť hlboko (asi do 1/4 šálky) tak viete, že mraznička bol rozmrazená a potraviny by ste mali radšej vyhodiť.

Ak však uvidíte, že je minca v hornej časti šálky a maximálne v strede, potom si potraviny ešte pokojne uschovajte, pretože rozmrazovanie netrvalo tak dlho. Ak bola minca v strede šálky, potraviny mohli byť z polovice rozmrazené, no potom elektrina naskočila a opäť sa zamrazili, takže to nie je také strašné, ako keď je minca niekde na spodku. Ak však máte pocit, že jedlo z mrazničky už nie je vhodné na konzumáciu, radšej ho vyhoďte a neriskujte.

Skvelý trik! Zdieľajte ho s priateľmi!

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), shareably.net


Komentáre

komentárov