Prekonali ste koronavírus? Čoskoro môžete mať nárok na túto vec

TASR Zdravie

FOTO TASR - Pavel Neubauer

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR by chcelo pacientom po prekonaní ochorenia COVID-19 umožniť čo najskôr tzv. postcovidovú liečbu v kúpeľoch.

TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová s tým, že ak materiál prejde zrýchleným legislatívnym konaním, takáto starostlivosť pre pacientov by mohla byť reálna v praxi už o dva týždne. Podľa odborníkov môže ochorenie COVID-19 na bývalých pacientoch zanechať dlhodobý negatívny vplyv.

Pripravuje zmenu legislatívy

Rezort preto rokuje s Asociáciou slovenských kúpeľov a pripravuje legislatívnu zmenu a rieši diagnózy, ktoré by mali byť preplácané zo strany zdravotných poisťovní v kúpeľnej postcovidovej liečbe. “Diskutujeme o tom, pre aký okruh pacientov a s akými konkrétnymi diagnózami by mala byť kúpeľná liečba poskytovaná,” povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

FOTO TASR – Milan Kapusta

Vedú sa diskusie

Štátny tajomník MZ SR Peter Stachura priblížil, že v súčasnosti navrhujú jednu indikáciu, ktorá sa týka problémov s dýchacími cestami. Zároveň vedú odborné diskusie aj o tom, aby sa zoznam rozšíril. Rezort chce zmenu dosiahnuť cez novelu zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti, ktorá je aktuálne vo vnútrorezortnom pripomienkovom konaní.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: