Prekvapilo ma, keď si kamarátka varila v mlieku petržlen. Oživte svoj pankreas už za 3 týždne s týmto starodávnym receptom!


V dnešnej dobe rýchleho občerstvenia, ktoré je plné vysmážaných a ťažkých jedál či vplyvom zhonu, kvôli ktorému si nedávame pozor na stravu, má mnoho z nás nepríjemné zdravotné problémy. Jedným z nich je boľavý pankreas, ktorý dokáže podráždiť aj bublinková voda a s pribúdajúcou bolesťou je neskôr človek odkázaný na lieky a tvrdú diétu. Liečba takéhoto problému je náročná, ale nie nemožná. Ak trpíte touto bolesťou vy alebo vaši známi, rozhodne by ste nemali obísť nasledujúce rady.

flickr.com

Väčšina ľudí očakáva, že bolesť pankreasu prejde po čase sama. Takéto neliečené problémy nie sú najlepším spôsobom, ako si udržiavať svoje zdravie. Prevencia je základom úspechu, a ak ste podobné bolesti pociťovali hoci len občasne, možno by ste mali pristúpiť na nasledujúce rady a skúsiť niektorý z receptov.

et.wikipedia.org

Bolesť pankreasu začína problémovým trávením a následne si svoje odnesie i pečeň. Ak sa problém stupňuje, pripojí sa i horúčka, nevoľnosť, vracanie, malátnosť a samozrejme silné bolesti. Prípady sa pravidelne končia predpisom liekov a prísnou diétou. Vďaka tomuto článku však tento scenár môžete zmazať.

Lúhované byliny

pixabay.com

Pripravte si 1 polievkovú lyžicu slamihy piesočnej a 1 polievkovú lyžicu harmančeka a zalejte ich 200 ml vriacej vody. Nechajte postáť 30 minút a následne nápoj sceďte. Nápoj popíjajte vychladený. Pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku si doprajte polovicu šálky lúhovaných bylín dvakrát denne. Nápoj pite asi pol hodinu pred jedlom. Tento recept by ste mali dodržiavať asi 2 týždne a výsledok pocítite na vlastnej koži.

Pohánka

flickr.com

Surovina, ktorá je nápomocná v mnohých ohľadoch, V tomto prípade budete potrebovať pohánku, ktorú najprv rozomeľte napríklad v mlynčeku na kávu. Polievkovú lyžicu pohánky zmiešajte s 200 ml bieleho jogurtu alebo s kefírom a nechajte stáť do nasledujúceho rána. Doprajte si toto jedlo každý deň a zlepšite tak svoj zdravotný stav.

Petržlen a mlieko

pixabay.com

Približne 800 g petržlenovej vňate dôkladne umyte pod tečúcou vodou a následne nakrájajte alebo rozmliaždite. Následne dajte variť mlieko a keď bude horúce, zalejte ním všetok petržlen tak, aby bol pod hladinou. Takto zaliaty petržlen varte na minimálnom plameni, aby mlieko nekypelo. Toto by mala byť vaša denná porcia liečivej zmesi. Každú hodinu si dajte po dve polievkové lyžice mlieka.

Nočný zábal

pixabay.com

Možno vám tento nápad príde divný, no je skutočne účinný. Kúpte si čo najkvalitnejší biely jogurt, pokojne aj od farmára. Potom ho naneste na handričku, ktorou si zabaľte ľavú časť brucha a následne ho zakryte fóliou, ktorá udrží miesto v teple. Oviňte brucho šatkou, ktorá udrží handričku s jogurtom na mieste a ľahnite si spať. takýto zábal si doprajte každý večer po dobu jedného mesiaca.

Bobkový list

pixabay.com

V termoske zaparte 10 bobkových listov, ktoré zalejete 0,3 litrom vriacej vody. Zmes nechajte v termoske asi deň. Následne dodržiavajte dávkovanie po 50 g tekutej zmesi vždy pred jedlom. Nápoj môžete prijať až trikrát denne.

Večera na 21 dní

pixabay.com

Ak sú vaše problémy natoľko vážne, že vám bežné prírodné prostriedky veľmi nepomáhajú alebo s ním máte problém už dlhšie, prejdite na 21-dňovú kúru. Počas nej budete každý večer jesť kašu, ktorá vám uľaví od bolesti a pomôže pri problémoch s pankreasom.

Do panvice nalejte 2 litre vody a nechajte ju priviesť k varu. Následne umyte 200 gramov pšena (olúpané proso) a pridajte ho do vody. Nechajte variť, pokiaľ nebude pšeno uvarené, malo by zmäknúť. Následne si pripravte 300 g tekvice, ktorú nastrúhajte na strúhadle. Potom k tekvici pridajte kašu zo pšena a znovu varte, kým vám nevznikne pyré. Na záver pridajte jednu polievkovú lyžicu masla a dobre zamiešajte.

Účinky tejto kaše sa pozitívne odrazia na vašom zdraví, čo pocítite možno aj o týždeň. Ak sa chcete dostať do zdarného konca, odporúčame neprestávať s kúrou skôr ako po 21 dňoch.

Poznáte niektoré z týchto receptov a pomohli aj vám pri problémoch s pankreasom? Podeľte sa s nami v komentároch o vaše skúsenosti alebo pokojne pridajte aj váš tip.

Pozri aj: Toto je dôvod, prečo francúzske deti nemávajú záchvaty zlosti a nehádžu sa o zem! Toto robia francúzsky rodičia inak a my by sme si mali brať príklad

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), sovkusom.ru

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov