Premiér Igor Matovič je z výsledku súdu zhrozený. Tvrdé slová o obvinených

TASR Ešte viac

Foto: TASR - Jakub Kotian

Predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) je z verdiktu Špecializovaného trestného súdu v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej zhrozený a sklamaný.

Je presvedčený, že Marian K. a Alena Zs. stoja za vraždou. Povedal to vo štvrtok v relácii Rádia Expres Braňo Závodský Naživo. “Som osobne presvedčený, že títo ľudia zosnovali túto vraždu, ale nateraz sa spravodlivosti vymkli z rúk. Pevne verím, že spravodlivosť ich dobehne,” reagoval premiér na otázku, či považuje Mariana K. a Alenu Zs. za objednávateľov vraždy.

FOTO TASR – Martin Baumann

Musíme strážiť nezávislosť

“Úlohou nás všetkých by malo byť strážiť nezávislosť rozhodovania súdnej moci,” dodal Matovič s tým, že po štvrtku podľa neho ľudia nebudú viac dôverovať slovenskému súdnictvu. Dodal, že súdy majú rozhodovať na základe evidentných dôkazov, ak ich v tomto prípade vyhodnotili ako nedostatočné, o niečom to podľa neho svedčí.

Rozsudok nie je právoplatný

Senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vo štvrtok oslobodil spod obžaloby v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej obžalovaných Mariana K. a Alenu Zs. Obžalovaného Tomáša Sz. súd uznal za vinného a vymeral mu trest 25 rokov odňatia slobody. Rozsudok nie je právoplatný.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: