Premiéra Igora Matoviča nárast nakazených nepotešil. V hre sú opätovné obmedzenia aj povinná štátna karanténa

TASR Ešte viac

FOTO TASR - Pavol Zachar

Napriek tomu, že Slovensko je na tom priam nadpriemerne dobre, počas včerajšieho dňa vzrástol počet nakazených o 9 ľudí. Premiér je preto pripravený na to, že bude zavádzať opätovné obmedzenia.

Otázka opätovného zavedenia povinnej štátnej karantény pri návrate zo zahraničia je podľa premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) na mieste. Povedal to v stredu v súvislosti s nárastom nových prípadov s potvrdeným ochorením COVID-19. “Musíme byť pripravení a sme pripravení opäť zavádzať obmedzujúce opatrenia, ale nielen obmedzujúce, ale také, ktoré budú chrániť všetkých obyvateľov na Slovensku,” poznamenal Matovič pred novinármi s tým, že e-karanténa bola “dramaticky menej efektívna” ako povinná štátna karanténa.

Riziko druhej vlny

Poukázal na nové prípady z iných krajín a riziko druhej vlny pandémie nového koronavírusu.mV utorok (16. 6.) na Slovensku pribudlo deväť ľudí nakazených novým koronavírusom. Doteraz sa tak eviduje 1561 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Povinná štátna karanténa aj tzv. e-karanténa je zrušená od 10. júna. Ak ľudia prichádzajú z iných ako tzv. bezpečných krajín, majú ísť do domácej karantény.

Británia je pod tlakom

V iných krajinách rapídne rastie počet nakazených, ale aj obetí.  Počet obetí nákazy spôsobenej koronavírusom SARS-CoV-2 prekročil v stredu vo Veľkej Británii hranicu 42.000. Na pravidelnom brífingu to oznámil britský minister kultúry Oliver Dowden, informovala spravodajská televízia Sky News. Za posledných 24 hodín pribudlo v krajine 184 úmrtí, čím sa ich počet zvýšil na 42.153.

Minister taktiež oznámil, že celkový počet vykonaných testov je 7.121.976. Ďalších 140.359 ľudí bolo otestovaných do stredy rána. V Británii sa doteraz potvrdilo 299.251 prípadov nákazy, z toho 1115 pribudlo v poslednom kole testovania. Podľa Dowdena je momentálne hospitalizovaných 5308 ľudí. Minulý týždeň ich bolo 6123. Británia má v súčasnosti najvyšší počet obetí v Európe a tretí najvyšší počet obetí nákazy spôsobenej koronavírusom na svete. V globálnom meradle ju predstihujú len USA, ktoré evidujú vyše 2,1 milióna nakazených a takmer 118.000 úmrtí pacientov s pozitívnym testom na koronavírus. Druhá je Brazília s viac ako 45.000 obeťami a vyše 934.000 prípadmi nákazy.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: