Premiérka Nového Zélandu sa rozhodla pre radikálny krok. Na toto chce vyčleniť 50 miliónov dolárov

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Governor-General of New Zealand / CC BY/pixabay

Premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardern prisľúbila 50 miliónov dolárov na financovanie výskumu alternatív ku jednorázovým plastovým výrobkom. 

Podľa stránky Unilad prisľúbila, že ak vyhrajú vo voľbách labouristi, strana sa bude usilovať o postupné vyraďovanie plastov na jedno použitie do roku 2025 a taktiež zakáže slamky, plastové príbory a vatové tyčinky. Tento krok bude údajne vychádzať z už existujúceho zákazu plastových tašiek v krajine. Podnikom opäť poskytne dostatočný čas na to, aby sa prispôsobili novým podmienkam. V rámci svojej politiky sa strana taktiež zaviazala štandardizovať recykláciu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jacinda Ardern (@jacindaardern),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jacinda Ardern (@jacindaardern),

Množstvo peňazí

Jacinda povedala, že sa zistilo, že až 61 % odpadu, ktorý bol získaný na pláži Nového Zélandu, je plastový, pričom spoločnosť Sustainable Coastlines získala z pláží v Aucklande 23 200 slamiek, uvádza New Zealand Herald“Zbavenie sa plastov je jednou z hlavných tém, o ktorých mi píšu deti. Takže táto politika spočíva v zabezpečení toho, aby sme podporovali náš čistý zelený obraz, znižovali množstvo odpadu v našom prostredí a vytvárali budúcnosť, na ktorú môžu byť naše deti hrdé,” povedala.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jacinda Ardern (@jacindaardern),

Rôzne alternatívy

“Mnoho firiem používa rôzne alternatívy a je pravdepodobné, že signalizáciou týchto zmien uvidíme, ako sa to posunie k ďalším podnikom.” Fond na inovácie plastov vo výške 50 miliónov dolárov by pomohol novozélandským podnikom vyvinúť a vyrobiť alternatívy k plastovým výrobkom so zameraním na jednorazové a ťažko recyklovateľné predmety.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: