Prešla si potratmi, otehotnieť nemohla 4 roky. Dieťa jej nakoniec vynosila vlastná matka

Kristína Hagarová Ja žena

Foto: Instagram (ivf.surrogacy.diary)

Veľmi veľa mladých párov bojuje s neplodnosťou. Mnohí to označujú ako chorobu moderného sveta a ľudia, ktorí by veľmi túžili po vlastnom bábätku, bojujú so sklamaním naozaj veľmi často.

1 311 dní, 476 injekcií, 19 zmrazených embryí, sedem zákrokov, dva potraty, jedno mimomaternicové tehotenstvo. Aj tým všetkým si prešla za posledné štyri roky Breanny Lockwood počas cesty za materstvom. Ako uvádza portál Insider, 29-ročná Breanna vždy snívala o tom, že sa stane matkou. Nikdy by si však nepomyslela, že osoba, ktorá jej tento sen splní, bude jej matka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Breanna Lockwood (@ivf.surrogacy.diary),

Roky sa im nedarilo

51-ročná Julie Loving teraz nosí pod srdcom prvé dieťa svojej dcéry po dlhých rokoch, čo sa to jej dcére nedarilo. Teraz sa podelili o neuveriteľný príbeh o náhradnej matke a dúfajú, že inšpirujú aj ostatných. Breanna a jej manžel Aaron sa začali snažiť o bábätko hneď po svadbe v roku 2016.

Chceli to stihnúť rýchlo hlavne preto, aby jej starý otec, ktorý mal rakovinu, videl svoje vnúča. Otehotnenie však bolo oveľa ťažšie, ako očakávali. “Na začiatku si myslíte, že sa to stane hneď. To je to, čo nás učia. Zabraňujte tomu, a potom sa to jednoducho stane. Keď som neotehotnela po pár mesiacoch, začala som sa znepokojovať,” povedala.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Breanna Lockwood (@ivf.surrogacy.diary),

Trápila sa a cítila sa nekompletne

Po roku, keď sa pokúšali otehotnieť, sa stretli so špecialistom na plodnosť. Boli optimistickí, no ako roky plynuli, Breanna sa snažila vyhnúť akýmkoľvek spoločenským udalostiam. Vždy sa ich totižto pýtali, kedy budú mať dieťa. Bolo pre ňu taktiež veľmi ťažké vidieť ich priateľov, ktorí majú prvé, druhé aj tretie dieťa, kým oni nemajú žiadne.

“Bola som za nich šťastná, ale cítila som, ako keby som bola neúplná. Dni boli veľmi ťažké.” Pre Julie bolo veľmi ťažké vidieť, ako sa jej dcéra trápi a ako bezmocne sa cíti.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Breanna Lockwood (@ivf.surrogacy.diary),

Potrat to ešte zhoršil

Chcela jej pomôcť, no nevedela ako. Po prvom potrate začala premýšľať nad tým, že sa stane náhradnou mamou pre svoje vnúča. Nemyslela si však, že by k tomu niekedy došlo. Keď však jej dcéra potratila dvojčatá takmer v druhom trimestri, začala byť o tom presvedčená čoraz viac. “Obe sme boli na vyšetrení a mysleli sme na to, že bude všetko v poriadku. Zrazu sme však nepočuli žiadny tlkot srdca. Vtedy som si pomyslela, že som v nočnej more.”

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Breanna Lockwood (@ivf.surrogacy.diary),

Bola v dobrej kondícii

Breanna povedala, že to ju už úplne dorazilo. Tešila sa na bábätká, dokonca začala veriť tomu, že to bude všetko v poriadku. Bol to jeden krok vpred a päť krokov dozadu. Po potrate im odporúčali ešte jednu procedúru, ktorá sa však skomplikovala a spôsobila trvalú neplodnosť. Nepodarilo sa to napraviť napriek niekoľkým operáciám a vtedy sa ponúkla jej mama.

Zo začiatku im to prišlo veľmi smiešne a nemysleli, že je to možné. Avšak potom zistili, že to možné je a keďže bola v dobrej kondícii a prešla si dvoma bezproblémovými tehotenstvami, bolo pravdepodobné, že všetko dobre dopadne.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Breanna Lockwood (@ivf.surrogacy.diary),

Báli sa, teraz sa však tešia

Hoci sa veľmi báli, ako to celé dopadne, nakoniec sa rozhodli, že to skúsia. Boli nadšení, ale zároveň aj veľmi opatrní. Zatiaľ však všetko vyzerá dobre a dieťatko sa má narodiť v novembri. Sú veľmi šťastní, všetko spolu prežívajú a nakupujú oblečenie. Svoje skúsenosti zdieľajú aj na sociálnych sieťach a snažia sa inšpirovať ostatné ženy, aby sa nebáli do toho ísť.

“Netušila som, že sa to až takto rozbehne. Bolo skutočne krásne vidieť ženy po celom svete, ktoré si prechádzajú podobnými vecami. Ak tým pomôžem len jednej, viem, že to bolo dobré rozhodnutie,” povedala Breanna a jej matka na to dodala: “Nemôžem sa dočkať, až uvidím Brenninu tvár, keď už bude dieťatko tu.” 

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: