Prezidentka, ako ste ju ešte nevideli. Zuzana Čaputová zverejnila fotku, ktorá vyvolala neuveriteľné reakcie

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: archív TASR

Takéto reakcie asi nečakala ani samotná prezidentka. Pred niekoľkými hodinami zverejnila na Instagrame fotografiu v kroji a spustila neuveriteľné reakcie.

“Ručne ušiť kroj, to sú hodiny a hodiny roboty, pekne steh za stehom…” povedala Danka Tropeková, autorka tejto krásnej vestičky, alebo brúcniku, ako ho v Oravskej Polhore nazývajú. Brúcnik je pre mňa nie len pekným darčekom, ktorým ma potešili Oravčania na mojej nedávnej pracovnej ceste, ale najmä zhmotnenou spomienkou na pracovitých a vytrvalých ľudí z tohto regiónu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Fotografia spôsobila ošiaľ

Pani Danka sa k šitiu krojov dostala pred desiatimi rokmi úplnou náhodou, vďaka jej dcére, ktorá sa začala venovať folklóru. Keďže potrebovala vlastný kroj, rozhodla sa, že jej ho ušije sama. “Keď ho teraz po rokoch vidím, dobre sa na ňom zasmejem”, spomína. Dnes už vyšíva na kroje vlastné prvky a ornamenty a každý jeden kroj je jedinečný. S pani Dankou som sa pri odovzdávaní kroja nestretla, keďže bola na vopred plánovanej ceste v zahraničí. No sľúbila som fotku. Chcem sa takto poďakovať jej a každému, kto uchováva naš krásny slovenský folklór,” napísala prezidentka na sociálnej sieti.

Hoci mnohí ľudia si často všímajú všetko, čo má prezidentka na sebe, len veľmi zriedka jej oblečenie vyvolá takúto reakciu. Fotografia má už viac ako 67-tisíc likeov, čo je naozaj obrovské množstvo. Čo hovoríte na prezidentku v kroji vy?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: