Prezidentka zverejnila silný príspevok s dôležitým posolstvom. Toto si mnohí ľudia neuvedomili

Foto: Instagram (zuzana_caputova)

Prezidentka Zuzana Čaputová na svojich sociálnych sieťach často rieši a upozorňuje aj na témy, o ktorých sa vo všeobecne príliš nehovorí alebo ich ľudia jednoducho prehliadli.

Tento školský rok bol v mnohých ohľadoch úplne iný, ako sme zvyknutí. Deti a učitelia sa museli zmieriť s tým, že sa zo školských lavíc presunuli pred počítače. Nemohli sa stretávať, socializovať a kým si zvykli na štýl online výučby, opäť sa vrátili do škôl, kde však príliš veľa času nestrávili. Prezidentka Zuzana Čaputová však na svojich sociálnych sieťach upozornila aj na ďalšiu vec, ktorá mala na koronavírus vplyv. Všetko sa to odrazilo aj na duševnom zdraví.

Dôležitý odkaz

“Pre žiakov, študentov, učiteľov ale aj rodičov skončil jeden z najkomplikovanejších školských rokov. Pandémia preniesla učenie sa do online priestoru, oddelila žiakov od ich učiteľov, deti od svojich spolužiakov, narušila zaužívaný chod domácností a rodičov prekvalifikovala na pedagógov.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Posledný školský deň som navštívila strojnícku priemyslovku na Fajnorovom nábreží v Bratislave. Aj tu mi študenti a študentky, učiteľky a učitelia rozprávali o svojich skúsenostiach s dištančným vzdelávaním, ako aj vďaka tejto forme spoznávali sami seba a svoje limity. Na tejto škole sa vyučovalo online viac ako tri štvrtiny tohto roka. Pravé na odborné školy mala pandémia ešte vypuklejší dopad, pretože k tomu, čo sa žiaci učia tu, naozaj potrebujú byť v špeciálnych učebniach. Odlúčenie od rovesníkov a hodiny pred počítačom sa odrážajú aj na duševnom zdraví študentov a chcem preto poprosiť školy na celom Slovensku, aby tomuto problému venovali zvýšenú pozornosť.

Dôležité je duševné zdravie

Dnes však chceme všetci zabudnúť na starosti a myslíme hlavne na prázdniny, na to, ako ich prežiť čo najpríjemnejšie a najzmysluplnejšie. Všetkým žiakom a žiačkam, učiteľom a učiteľkám, rovnako aj nepedagogickým pracovníkom, teda prajem krásne chvíle s blízkymi, s kamarátmi a kamarátkami, aby si oddýchli a znovu nabrali sily.” 

Prázdniny sú ten najlepší čas na to, aby zregenerovali žiaci a aj učitelia. Nevieme, aká bude situácia na Slovensku v najbližších mesiacoch a nikto nemôže vylúčiť, že sa opäť presunieme do online priestoru, no je dôležité myslieť na svoje zdravie, a to nielen to fyzické.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: