Prezidentke opäť ide karta. Svetové médiá ju vyzývajú k záchrane Slovenska, prirovnali ju k tejto známej osobe

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: archív TASR

Prezidentka Zuzana Čaputová zaujala mnohých ľudí po celom svete. Hoci je v úrade len od júna tohto roku, mnohí ľudia sú z jej práce nadšení a dôkazom je aj to, že o nej píše svetovo uznávaný časopis The New Yorker.

Portál The New Yorker o nej píše ako žene, ktorá pre mnohých ľudí predstavujú nádej na frustráciu našej krajiny. Slovenská prezidentka je podľa neho mnohými ľuďmi vyzývaná, aby zachránila Slovensko, strednú Európu, východnú Európu alebo rovno aj celú Európu. Je podľa nich “osamelým politickým hlasom v mori demagógie.”

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

Triumf liberalizmu

Víťazstvo Zuzany Čaputovej v prezidentských voľbách označili za triumf liberalizmu v regióne, ktorý tieto ideály opustil. Sama o sebe však podľa nich slovenská prezidentka nepredstavuje samu seba ako liberálnu, ale serióznu a s hodnotami, ktorým ide o spoločný cieľ. “Ľudia majú právo vedieť, kto som a môžu sa rozhodnúť či túto ponuku prijmú, alebo nie,” uviedla. Portál sa ďalej vyjadruje k tomu, ako Zuzana Čaputová otvorene vyjadrila svoje stanovisko k adopcii dieťaťa pármi rovnakého pohlavia. Rozoberajú to, ako si mnohí ľudia nesprávne vyložili jej slová o tom, že dvaja milujúci rodičia bez ohľadu na orientáciu sú lepší než sirotinec.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

Spomínajú aj vraždu novinára

Ako uvádza portál, aj keď mnohých ľudí zaujala jej čestnosť a otvorenosť v tejto veci, ostatní ju odsúdili. V tej dobe sa dokonca hovorilo o tom, že si takto podpísala svoj ortieľ a jej odpoveď je politickou samovraždou. Nestalo sa tak a voľby napriek tomu vyhrala. Portál taktiež rozoberá vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, zároveň však aj obvineného Mariana Kočnera.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

Frustrácia Slovákov

V rozhovore pre tento svetoznámy portál slovenská prezidentka uviedla, že sa nachádzame na križovatke a že sme ako občania frustrovaní, pretože požadujeme zmenu. “Cítite pocit frustrácie od ľudí, ktorí necítia, že majú dôstojný život počas 30 rokov od novembra 1989,” povedala. Portál taktiež rozobral Nežnú revolúciu a to, čo to znamenalo pre Československo. “Aj keď sme si ako občania rovní, skúsenosť im hovorí, že ich práva a dôstojnosť nie sú úplne rešpektované.” Ďalej rozoberá poľnohospodárov, ľudí, ktorí patria k menšinovým skupinám a dodala, že je nevyhnutné pomôcť všetkým, aby mohli dosiahnuť rešpektovanie ich práv a dôstojnosti. Portál ďalej Zuzanu Čaputovú označuje ako slovenskú Erin Brockovichovú.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: