Pri menštruácii je tampón najlepšou voľbou. 7 mýtov o zdraví žien, na ktoré rýchlo zabudnite

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: pixabay

Celý náš život je plný mýtov, ktorým veríme bez toho, že by sme sa nad nimi nejako viac zamysleli, nemáte ten pocit? Je to úplne v poriadku, no niekedy človeka poteší, keď zistí, že niečo bol len mýtus a nie pravda. Pozrime sa spolu na niektoré z nich, ktoré sa týkajú menštruácie.

Napriek tomu, že žijeme v pokrokovej dobe, stále sa stretávame s tým, že sa za menštruáciu hanbíme a radšej o nej ani nehovoríme. Hoci je to bežná vec, s ktorou sa stretávajú ženy na celom svete, keď sa počas nášho obdobia necítime dobre, zvyčajne sa vyhovoríme na chrípku. Nikdy nepovieme, že máme menštruačné bolesti.

foto: Unsplash

Počas menštruácie nesmiete športovať

Vážne ešte existuje niekto, kto tomuto verí? Jasné, ženy, ktoré sa počas svojich dní necítia dobre a nemajú energiu na žiadny šport by si mali oddýchnuť, keď však máte energie na rozdávanie, pokojne sa venujte športu, ktorý vás baví. Okrem toho, práve šport pomáha k tomu, aby ste sa počas menštruácie cítili lepšie. Avšak, každá žena je iná a nie všetky si vieme predstaviť, že by sme robili niečo fyzicky namáhavé.

Sex počas menštruácie? Neexistuje

Ďalší mýtus, s ktorým sme roky žili je to, že počas menštruácie je pohlavný styk absolútne zakázaný. Je to práve naopak a pokiaľ vám to vyhovuje, počas menštruácie vám sex iba pomôže. Pomáha totižto skracovať trvanie vašich dní a opäť je veľmi dobrým pomocníkom proti bolesti.

Foto: pexels

Najhygienickejšie sú vložky

Pokiaľ vám počas vašich dní záleží v prvom rade na hygiene (a to by malo), určite by ste mali siahnuť po menštruačnom kalíšku, ktorý je tým najlepším pomocníkom. Na druhom mieste je vložka a až na poslednom je tampón.

Nemôžete ísť do sauny a do kúpeľov

Samozrejme, že môžete. Existujú prípady, kedy sa môže menštruácia zosilniť, no keď dodržiavate hygienické zásady, neexistuje dôvod, prečo by ste nemohli počas svojich dní navštíviť saunu alebo kúpele.

Foto: unsplash

Menopauza prichádza až po päťdesiatke

Každá žena je iná a každé telo je iné. Mnohé ženy prichádzajú do menopauzy až po päťdesiatke, no existuje veľmi veľa žien, ktoré prestanú menštruovať aj tesne po štyridsiatke. Je to veľmi individuálne.

Keď použijete v bazéne tampón, nemôžete dostať infekciu

Toto je jeden z veľmi rozšírených mýtov, ktorý je v skutočnosti úplne naopak. Preto vám vždy každý radí, aby ste si hneď potom, čo vyjdete z bazéna, išli tampón vymeniť za čistý. Keď žena vojde do vody, reálne sa tampón nafúkne a naberie do seba vodu z bazéna, ktorá sa môže priamo dostať aj do vášho tela.

Foto: pixabay

Cyklus sa vám synchronizuje s kamarátkami

Kolegyne, kamarátky, spolužiačky, všetky zrazu menštruujete naraz? Nie je to žiadna synchronizácia, jednoducho sa to stáva. Hoci by sa nám všetkým páčilo, keby sme so svojou kamarátkou mali aj takéto prepojenie, reálne to s tým vôbec nesúvisí a väčšinou je to len náhoda.

Ktorým mýtom ste verili? Vyvrátili sme vám niektorý z nich?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: