Príbeh ako z filmu 50-krát a stále po prvý raz. Tínedžerke sa každé dve hodiny resetuje mozog, všetko prežíva odznova

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Columbia Pictures

Pamätáte si film 50-krát a stále po prvý raz, kedy sa hlavná postava každé ráno zobudí s tým, že si pamätá len určitú časť svojho života? Objavil sa prípad tínedžerky, ktorá tento príbeh prežíva na vlastnej koži.

Portál People informoval o tínedžerke z Illinois, ktorej sa neustále pripomína jeden z najhorších dní v živote, kedy si traumaticky zranila hlavu. Tá spôsobila, že sa jej každé dve hodiny „resetuje“ mozog. Posledné tri mesiace sa každé ráno Riley Horner zobudí a verí, že je 11. júna, teda deň, kedy utrpela úder do hlavy. Okrem toho si nepamätá, čo sa stalo pred tým dňom a po ňom.

Mala neustále záchvaty

Riley omylom kopli do hlavy počas davového tanca. Jej mama Sarah Horner vysvetlila, že keď išli do nemocnice, lekár ju poslal domov s barlami a diagnostikoval jej otras mozgu. Sarah je však presvedčená, že to bolo viac než len to, pretože s ňou museli ísť niekoľkokrát do nemocnice kvôli záchvatom. Vždy jej však povedali, že všetko je v poriadku, nenašli žiadny nádor ani krvácanie do mozgu.

Zabúda aj na veci pred nehodou

Nová realita bola pre Riley a jej rodinu veľmi ťažká. Takmer všetky nové skúsenosti, ktoré nadobudla od zranenia sa jej z hlavy jednoducho vymazali. „Môj brat minulý týždeň zomrel a ona nemá ani najmenšie tušenie,“ povedala Sarah pre portál People. Hovoria jej to každý deň, no ona nemá ani potuchy. Keď sa Rileyin „časovač“ vypne, niekedy zabudne aj to, kde je v škole jej skrinka.

Príbeh ako z filmu

„Viem, že je to pre nich ťažké tak, ako je to ťažké pre mňa. Ľudia tomu proste nerozumejú. Je to ako film. Rovnako nebudem mať spomienku na to, že sme sa rozprávali, keď prídem domov na večeru,“ povedala Riley. Ako dni plynú, veľmi sa bojí toho, že to tak zostane navždy. Nemá v podstate žiadne spomienky a podľa jej matky sa bojí, čo bude, keď bude staršia. „Potrebujeme niekoho, kto sa do toho rozumie… zaslúži si mať lepší život,“ povedala Sarah.

Riley chcela pracovať v lekárskej oblasti, no teraz má stres či si vôbec nejakú prácu nájde. Celá rodina však verí tomu, že sa to všetko nakoniec napraví a ona bude mať spomienky ako zdravý človek.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: