Príjemným jesenným teplotám odzvonilo. Vytiahnite zimné bundy, teploty sa znížia už tento víkend

Kristína Hagarová , TASR Ešte viac

FOTO TASR - František Iván

Väčšina z nás sa už nevie dočkať toho, kedy príde poriadna zima. November sa pomaly končí a s ním prichádza aj predvianočné obdobie, kedy priam túžime po snehu.

Zima sa však už blíži a svedčí o tom aj predpoveď počasia. Ako uvádza portál Imeteo, cez našu oblasť počas noci prešiel studený front, ktorý postupuje ďalej na východ. Záver týždňa teda prináša premenlivú, na strednom a východnom Slovensku aj veľkú oblačnosť. Na severe je potrebné počítať s prehánkami a dažďom, od výšky 500 metrov nad morom aj so snehom. Oblačnosť však bude k večeru ustupovať.

Foto: TASR Michal Svítok

Riziko poľadovice

V horských oblastiach sa môže vyskytnúť aj poľadovica. Maximálne denné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od +4 °C do +9 °C. Chladnejšie bude v Žilinskom kraji, na Spiši a Horehroní. Tam sa teploty vyšplhajú len na 0 °C až +4 °C. Chlad bude vyvolávať aj vietor, ktorý môže v nárazoch dosahovať až 55 km/h. Studený front sa postará o mrazivé noci a rána.

Chladné rána

Ako uvádza TASR, v piatok ráno sa môže v niektorých regiónoch Slovenska vyskytnúť poľadovica. Výstraha sa týka celého Žilinského kraja, ale aj okresov Kežmarok, Poprad, Stará Ľubovňa v Prešovskom kraji a Brezno, Banská Bystrica v Banskobystrickom kraji. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na webovej stránke.

FOTO TASR – Pavol Zachar

Výstraha prvého stupňa pred poľadovicou platí do 10.00 h. Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity ako je doprava, pohyb osôb či infraštruktúra, hovoria meteorológovia.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: