Princ Harry a Meghan oznámili obrovskú novinku. Toto mení absolútne všetko!

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

Britský princ Harry a jeho americká manželka Meghan v stredu oznámili, že sa vzdajú svojej úlohy „vysoko postavených“ členov kráľovskej rodiny a budú pracovať, aby sa stali finančne nezávislými. Informovala o tom agentúra AFP.

Doplnili, že čas hodlajú tráviť striedavo v Spojenom kráľovstve a v Severnej Amerike. „Budeme naďalej plne podporovať Jej Veličenstvo kráľovnú, Spoločenstvo národov a organizácie, nad ktorými máme patronát,“ uviedol podľa AFP mladý kráľovský pár vo vyhlásení zverejnenom Buckinghamským palácom.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

„Po mnohých mesiacoch uvažovania a interných diskusií sme sa rozhodli, že tento rok pristúpime k zmene a začneme v tejto inštitúcii raziť pokrokovú novú cestu,“ dodali Harry a Meghan.

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu strávili Vianoce v Kanade, pretože sa na nich v Británii po narodení ich syna Archieho vlani v máji upriamuje prílišná mediálna pozornosť, vysvetlili.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Po tom, ako sa v utorok vrátili do Británie, navštívili Harry (35) a Meghan (38) diplomatickú misiu Kanady v Londýne a poďakovali sa za pohostinnosť, ktorej sa im počas pobytu dostalo, dopĺňa stanica BBC.

Harry (oficiálne Henry) je vnukom britskej kráľovej Alžbety II. a šiestym v nástupníctve na kráľovský trón. Študoval na Kráľovskej vojenskej akadémii v Sandhurste a absolvoval misiu v Afganistane. Jeho manželka bola pred ich svadbou herečkou.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: