Princ Philip by dnes oslávil 100 rokov. Symbolické gesto kráľovnej, ktoré mnohých ľudí úprimne dojalo

Foto: profimedia

Princ Philip sa narodil 10. júna 1921 v Grécku a tento rok by oslávil svoje sté narodeniny. Pre kráľovnú Alžbetu bolo jeho úmrtie v apríli bolestivé, neprestáva si ho malými gestami neustále pripomínať.

Ako uvádza portál News.Sky, kráľovná naznačila, že práve výsadba novo vyšľachtenej ruže, ktorá je pomenovaná po jej zosnulom manželovi, je symbol k jeho nedožitým stým narodeninám. “Je to ruža, ktorá sa volá vojvoda z Edinburghu. Je to pamätná ruža pre všetky úžasné veci, ktoré robil počas svojho života a aby si to každý zapamätal,” povedal Keith Weed kráľovnej.

Ruže ako symbol

Každá ruža je zároveň darovaná do Fondu živého dedičstva, ktorý pomáha deťom. Kráľovná povedala, že ruža vyzerá nádherne. Princ Philip zomrel na zámku Windsor 9. apríla tohto roka. Ružu vyšľachtila spoločnosť Harkness Roses, ktorá pestuje britské ruže už od roku 1879. Firma daruje 2,50 libier z každej predanej ruže do Fondu živého dedičstva ocenenia The Duke of Edinburgh, ktorý pomôže miliónu ďalších mladých ľudí z rôznych prostredí zapojiť sa do systému.

Kráľovná Alžbeta a princ Philip boli manželmi 73 rokov a hoci palác diskutoval o plánoch na oslavu vojvodových narodenín, on sám sa k nim vôbec nevyjadroval. Podľa kráľovského komentátora Alastaira Brucea sa nikdy o narodeniny veľmi nezaujímal a o tie sté už vôbec nie. Dokonca sa hovorí, že nikdy nechcel žiť tak dlho.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: