Princezná Charlotte nemôže mať v škole najlepšiu kamarátku. Toto pravidlo má však jasný dôvod

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Instagram (dukeandduchessofcambridge)

Byť najlepšou kamarátkou skutočnej princeznej je snom mnohých dievčat. Hoci väčšina z nich by sa radšej stala princeznou, toto je tiež prijateľná možnosť. V škole ju však dcéra Williama a Kate nemá, a to z jednoduchého dôvodu.

Luxusná škola, na ktorú chodí 6-ročná princezná Charlotte, dcéra princa Williama a Kate Middleton, podľa portálu PageSix odrádza deti od najlepších priateľov. Dôvod je však oveľa jednoduchší a jasnejší, ako by ste si mysleli. Odhalila to novinárka Jane Moore, ktorá má rôzne vedomosti o škole Thomas’s Battersea. Podľa nej sú všade nápisy, aby boli deti láskavé, čo je akési heslo školy.

Foto: TASR/AP

Nepodporuje vytváranie najlepších priateľov

Škola nepodporuje vytváranie najlepších priateľov, a to hlavne preto, že mimoriadne tvrdo pracuje na tom, aby sa deti necítili vynechané a sústredili sa na láskavosť a vzdelávanie. Dokonca platí pravidlo, že ak má dieťa oslavu a nepozve na ňu každé dieťa, nemôže rozdávať pozvánky v triede. Takto sa nikto necíti vylúčený. Nezameriava sa iba na deti, ale povzbudzuje aj rodičov, aby sa zapájali do aktivít.

Foto: archív TASR

Zapájajú sa aj rodičia

Chcú, aby boli rodičia súčasťou komunity, čiže podľa Jane Moore sa určite zapájajú aj William a Kate. Školné stojí približne 26-tisíc dolárov ročne, no Charlotte má súrodeneckú zľavu, keďže do tejto školy chodí aj jej brat princ George. Škola Thomas’s Battersea vzdeláva deti od 4 do 13 rokov a zameriava sa aj na rôzne špeciálne predmety, ako sú napríklad výtvarná výchova, balet, dráma, hudba a podobne.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: