Pripravte si tradičnú vianočnú kapustnicu trochu netradične: Bez nezdravých tukov a sacharidov, ale stále veľmi chutne


Vianočná kapustnica je jedno z tradičných jedál, ktoré u väčšiny z nás nesmie chýbať pri štedrej večeri. Táto kapustnica má výbornú chuť a navyše je vhodná aj pre vegetariánov. Ak držíte pôst, určite oceníte, že do nej nejde mäso. Prekvapí vás príjemnou chuťou a krásnou vôňou. Takže pripraviť suroviny a hor sa do varenia.

kapustnica2
youtube.com

Budete potrebovať:

1 veľkú bielu cibuľu

2 lyžice olivového oleja

3 kávové lyžičky sladkej červenej papriky

1 kávovú lyžičku ražnej múky

2 – 3 lístky bobkového listu

500 gramov bielej kyslej kapusty

500 gramov čerstvej bielej kapusty

1 stredný kaleráb

200 gramov údeného tempehu

štipka soli

miso pastu a sójovú omáčku na dochutenie

Postup:

Nakrájame si cibuľu na menšie kúsky a zľahka osmažíme na oleji. Cibuľu zasypeme paprikou a ražnou múkou, poriadne premiešame. Pridáme surovú kapustu, korenie, podlejeme vodou, dochutíme miso pastou, sójovou omáčkou a soľou.

kapustnica4
przepisy.pl

Postupne pridáme na kocky nakrájaný kaleráb. Keď je uvarený do polomäkka, odstavíme polievku z ohňa a primiešame kyslú kapustu. Tempeh si nakrájame na tenké plátky a pridáme ku kapuste. Polievku necháme odstáť, aby sa nám chute pekne spojili. Ak by sme chceli polievku trošku zjemniť, môžeme pridať trošku sójovej smotany.

kapustnica1
polishgirlcooking

Miso pasta a sójová omáčka či tempeh sú kvalitné sójové produkty – keď ich zavediete do svojej kuchyne, spoznáte rôzne nové chute a naviac budete jesť zdravo. Tieto bielkoviny sú čisto rastlinného pôvodu, polievka je teda ľahko stráviteľná a naviac veľmi chutná. Prajem vám príjemné varenie a dobrú chuť.

kapustnica3
zajadam.pl

zdroj: babskeveci.sk (Marianna Kmentová)

Viac rýchlych a netradičných receptov nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));