Moja starká už roky používa na uhorky toto osvedčené prírodné hnojivo, po ktorom rastú ako huby po daždi. Výroba je jednoduchá a nebude vás stáť nič!

Lucia Mužlová Návody

Každý z nás chce mať v záhrade čo najlepšiu úrodu. Taktiež má na to každý svoje spôsoby a metódy. Niekto používa hnojivá, iný sa rastlinkám a plodinám prihovára, aby rástli a kvitli. My dnes máme pre vás jedinečný tip na prírodné hnojivo na uhorky. Kvasenie je to, čo im skutočne pomáha a rastú ako huby po daždi.

Budeme potrebovať:

kôrky zo staršieho chlebíku

vodu

vedro

Postup:

Do vedra vložíme kôrky. Malo by ich byť dosť, keďže je potrebné zaplniť aspoň polovicu vedra. Teraz ich zalejeme vodou. Vedro necháme týždeň tak. Nenechávame ho však vonku, pretože je v noci ešte trochu chladno a kvasenie pri neprebehlo tak, ako by malo. Vedro teda necháme niekde vnútri, najlepšie tam, kde je trochu teplejšie. Po týždni si výslednú zmes nariedime s vodou v pomere 1:3. Týmto prírodným hnojivom zalejeme zasadené uhorky. Toto hnojivo môžete používať až kým uhorky nebudete zberať. Želáme veľa šťastia a hlavne, nech rastú.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

0
Komentovať (0)