Moja starká už roky používa na uhorky toto osvedčené prírodné hnojivo, po ktorom rastú ako huby po daždi. Výroba je jednoduchá a nebude vás stáť nič!


Každý z nás chce mať v záhrade čo najlepšiu úrodu. Taktiež má na to každý svoje spôsoby a metódy. Niekto používa hnojivá, iný sa rastlinkám a plodinám prihovára, aby rástli a kvitli. My dnes máme pre vás jedinečný tip na prírodné hnojivo na uhorky. Kvasenie je to, čo im skutočne pomáha a rastú ako huby po daždi.

Budeme potrebovať:

kôrky zo staršieho chlebíku

vodu

vedro

Postup:

mir-ogorodnikov.ru

Do vedra vložíme kôrky. Malo by ich byť dosť, keďže je potrebné zaplniť aspoň polovicu vedra. Teraz ich zalejeme vodou. Vedro necháme týždeň tak. Nenechávame ho však vonku, pretože je v noci ešte trochu chladno a kvasenie pri neprebehlo tak, ako by malo. Vedro teda necháme niekde vnútri, najlepšie tam, kde je trochu teplejšie. Po týždni si výslednú zmes nariedime s vodou v pomere 1:3. Týmto prírodným hnojivom zalejeme zasadené uhorky. Toto hnojivo môžete používať až kým uhorky nebudete zberať. Želáme veľa šťastia a hlavne, nech rastú.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));