Prízemné mrazy a sneženie. Na horách môže napadnúť aj 10 centimetrov čerstvého snehu

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Ako uvádza TASR, na takmer celom území Slovenska hrozia vo štvrtok v ranných hodinách prízemné mrazy. Výstraha platí v celej krajine okrem niektorých okresov na východe a juhozápade krajiny.

Vo výške päť centimetrov nad povrchom sa na viacerých miestach očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu až do mínus šesť stupňov Celzia. Meteorológovia tvrdia, že takýto prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny. Výstrahy prvého stupňa pred prízemným mrazom platia aj v piatok (20. 9.) v čase od 3.00 do 7.00 h.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa God Bless Pow (@god.bless.pow),

Dnes dorazí sneženie

Ako uvádza portál imeteo, v priebehu štvrtka sa na našom území očakávajú zrážky, ktoré budú od 1300 m n.m. snehové. Týka sa to najmä Tatier, kde môže napadnúť niekoľko centimetrov snehu. Sneženie na toto územie dorazí v priebehu štvrtka. Zrážky sa vyskytnú najmä na severe územia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vuotson Maja (@vuotsonmaja),

Koľko centimetrov pribudne?

V chladnom vzduchu bude na našom území hranica sneženie klesať, konkrétne sa zníži už na výšku 1300 m n.m. Od tejto výšky môžeme očakávať sneženie. To zasiahne predovšetkým Vysoké a Nízke Tatry a snehové zrážky sa očakávajú až do piatkového poludnia. V oblasti Nízkych Tatier by mohli pripadnúť 5 cm čerstvého snehu, oveľa viac by to malo byť vo Vysokých Tatrách, kde pri teplote pod nulou môže pripadnúť až okolo 10 centimetrov.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: