Príznaky koronavírusu, ktoré spôsobuje hlavne variant omikron. Sledujte na sebe tieto hlavné zmeny

Kristína Hagarová Zdravie

FOTO TASR – Milan Kapusta

S omikronom sa vynára množstvo otázok, podobne ako to bolo vtedy, keď sa objavil delta variant. Aj keď teraz už takmer isto vieme, že omikron je infekčnejší, ale menej nebezpečný, stále si nemôžeme byť celkom istí.

Ako uvádza portál Daily Mail, hlavné príznaky sú podľa amerických lekárov varovným signálom, ktorý by ste nemali podceňovať. Sú nimi sivé pery, pokožka a nechty. Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb uvádzajú zmenu farby ako indikáciu toho, že by ste okamžite mali vyhľadať lekársku pomoc. Momentálne to považujú za potenciálne znamenie toho, že niečo nie je v poriadku.

FOTO TASR – Dano Veselský

Vyhľadajte lekársku pomoc

Momentálne evidujeme viac ako 11 symptómov, ktoré sú spojené s koronavírusom. Mnohí uvádzajú len tri hlavné varovné príznaky, ktorými sú vysoká horúčka, nepretržitý kašeľ a strana čuchu a chuti. Vakcíny však tieto príznaky zmenili, keďže mnohí zaočkovaní ľudia majú miernejší priebeh.

Pozor na priebeh

Teraz však začali upozorňovať aj na bledú, škvrnitú či modrú pokožku u detí. Tieto príznaky sú uvedené spolu s ďalšími, ako sú napríklad problémy s dýchaním, tlakom na hrudi či bolesťou svalov. Sivá pokožka, pery a nechty sú varovnými signálmi toho, že v krvi je príliš málo kyslíka alebo že krvný obeh je veľmi slabý. Je tiež pravdepodobné, že tento príznak sa objaví až v neskoršom štádiu infekcie.

Ďalej upozorňujú na to, aby ľudia koronavírus neustále nepodceňovali. Množstvo ľudí si ho stále zamieňa s chrípkou alebo prechladnutím, riziko je však veľmi veľké.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: