Prežila pokus o atentát, žralok jej odhryzol ruku a bola drogovo závislá. 6 silných žien, ktoré sa vzopreli svojmu osudu a nakoniec našli skutočné šťastie života

Monizz Ešte viac

Tento článok nebude o celebritách. Aspoň nie o takých, na aké sme zvyknutí. Tento článok je o silných ženách. Obyčajných ženách, ktoré  v živote nepostretlo veľa radosti a oni sa proti tomu vzpriečili. Napriek tomu, že boli často zaznávané a ľudia im hádzali pod nohy polená. Nakoniec svoje šťastie našli.

18 operácií

Cody Hallová prežila 18 operácií, dnes je z nej uznávaná chirurgička. Už ako dieťa sa narodila s vážnou deformáciou tváre a lekári povedali jej rodičom, že s tým nedokážu nič urobiť. Celá jej rodina sa pozbierala a zaplatili dievčatku prvú operáciu tváre. V priebehu nasledujúcich štrnástich rokoch absolvovala ešte ďalších sedemnásť operácií a napriek všetkým ťažkostiam a posmeškom zo strany detí a spolužiakov žila normálny život. V škole sa jej darilo a dosahovala fantastické výsledky. Cody vyrástla v dospelú ženu, ktorá vie, čo chce. Dnes je z nej uznávaná chirurgička a nedávno sa vydala za spolužiaka zo strednej školy. Ukázala svetu, že sila a viera je niekedy viac, ako krása.

Happy ending

Pomohla dievčatám študovať

Ak ste čítali knižku Volám sa Malala, určite poznáte príbhe Malaly Jusafzaiovej, ktorá bojovala za právo dievčat, aby mohli študovať. Zatkol ju Taliban, ktorý pakistanským dievčatám zakazoval navštevovať školy a vzdelávať sa. Malala čelila smrti, prežila pokus o atentát a medicínsky indukovanú kómu. Dnes má Malala 20 rokov a jej odvaha ju priviedla až k Nobelovej cene. Dnes študuje na Oxforde, žije slobodný život a pomáha dievčatám pokračovať vo vzdelávaní. Otvorila si dokonca školu pre utečenecké dievčatá a napísala knihu.

"It's time to take action so it becomes the last time that we see a child deprived of education." This #GivingTuesday visit: mala.la/2gFwk9o

Gepostet von Malala Fund am Dienstag, 29. November 2016

Miss s Downovým syndrómom

Mikayla Holmgrenová je prvou ženou s Downovým syndrómom, ktorá sa zúčastnila súťaže Miss Minnesota a dokonca ju aj vyhrala! Vo svojom prejave hovorila o živote s týmto hendikepom, ale aj o tom, že chce ukázať, že aj ľudia ako ona dokážu žiť naplno a nemali by byť odsunutí na okraj spoločnosti ako chorí. Mikayla je tanečnica, gymnastka a dobrovoľníčka. Je nadšená, úprimná a odhodlaná a vo svojom živote toho dokázala už veľmi veľa. Svojím životom potvrdzuje, že všetky ženy sú rovnako krásne a krása je len uhlom pohľadu.

Mikayla Holmgren '18 sat down to talk with us about being "Awareness" to people, what it's like being in the national…

Gepostet von Bethel University am Freitag, 8. Dezember 2017

9 prác a starí ľudia

Sarah Moore sa jedného dňa rozhodla dať zbohom životu vo veľkomeste a presťahovala sa na malý škótsky ostrov, ktorý obývajú väčšinou samí seniori. Tí nemôžu robiť žiadnu ťažkú prácu, a tak ju za nich robí Sarah. Svoj život zasvätila starostlivosti o dôchodcov, je opatrovateľka, riaditeľka letovej prevádzky, hasička, pastierka a poradkyňa. Doručuje poštu a najnovšie sa zaoberá aj poľnohospodárstvom a turizmom, v rámci ktorého vodí ľudí na výlety okolo majákov. Už sa necíti osamelá a v starkých našla svoju rodinu a priateľov.

View post on imgur.com

Prežila útok žraloka a opäť surfuje

Bethany Hamiltonová doslova zliezla hrobárovi z lopaty. Počas surfovania ju napadol žralok tigrí, ktorý ju zároveň pripravil o ruku. Dievčina sa zo zranení zotavila a zotavila sa aj zo straty, ktorú prežila. Prekonala strach a pokračovala v surfovaní, stala sa národnou šampiónkou a bola druhá na Majstrovstvách sveta juniorov. Jej príbeh bol spracovaný aj knižne aj filmovo.

Gepostet von Bethany Hamilton am Montag, 10. Juni 2013

Bezdomovkyňa absolvovala Harvard

Liz Murray bola dcérou drogovo závislých rodičov, bola obeťou šikanovania v škole a ako teenagerka to vzdala a stala sa niečím podobným, ako boli jej rodičia. Zapadla do gangu, keď mala 15 rokov, kedy jej matka zomrela. Prišla o domov a ostala bez strechy nad hlavou. Spala na lavičkách a žila na ulici. Liz sa po čase pozbierala a prihlásila sa na štúdium na Harvardskú univerzitu. Popritom sa starala o svojho agresívneho otca, ktorý do nej kedysi dávno zasial zrniečko lásky k literatúre. Dnes je spisovateľkou a motivátorkou. Verí v to, že ľudia sa dokážu pozbierať aj z najväčšieho dna a začať odznova. Liz je obdivuhodná žena.

Gepostet von UB Speakers am Mittwoch, 21. Oktober 2015

Pozri aj: Moja suseda kúpila na poslednú chvíľu 3 vysoké biele sviečky a dala ich do priesvitného pohára. To, čo vytvorila sme hneď urobili aj u nás doma

zdroj: babskeveci.sk (M), brightside.me

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: