Prvá veľká predpoveď na nasledujúce mesiace: Aké počasie nás čaká v lete 2021?

Foto: TASR archív

Tohtoročná jar bola skutočne teplotne podpriemerná a zažívali sme si niekoľko extrémne chladných dní a nocí.

Pred sebou máme jún a zdá sa, že aj začiatok nového mesiaca sa bude zo začiatku niesť v chladnom počasí. Ako uvádza portál Imeteo, v prelome marca a apríla zasiahlo naše územie mimoriadne teplé počasie, teploty boli nad hranicou +25 °C, no potom prišla veľmi prudká zmena. Tohtoročný máj je jedným z najchladnejších za uplynulých 30 rokov.

Zmena by mala prísť čoskoro

Vpády studeného vzduchu v kombinácii s vlhkým prúdením priniesli výdatné zrážky, ktoré vyvolali povodne, ktoré môžu zasahovať aj do začiatku júna. Podľa aktuálnych predpovedí by do 5. júna malo na našom území prevládať podpriemerné počasie. Zmena by však mala prísť v priebehu víkendu. Do našej oblasti začne prúdiť teplejší vzduch a teploty sa tak začnú dvíhať aj nad hranicu +25 °C.

Aké bude leto?

Už druhý júnový týždeň by mal byť teplotne priemerný až slabo nadpriemerný. Také by malo byť aj leto. Portál upozorňuje, že najnovšie predpovede počítajú s tým, že jún, júl a august by mal byť celkovo teplotne nadpriemerný. Priemerná teplota by sa mala pohybovať do 0,5 °C nad hranicou dlhodobého normálu. Vyhliadky vyzerajú optimisticky a po daždivej a chladnej jari by sme sa mali dočkať teplého leta.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: