Prvé zábery novej verzie Troch orieškov pre Popolušku. Kto nahradí legendárnu Libušku Šafránkovú?

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Filmové studio Barrandov

S Vianocami sa automaticky spája množstvo kultových, až priam legendárnych rozprávok. Asi neexistuje nikto, kto by nepoznal práve legendárnu rozprávku Tri oriešky pre Popolušku. Chystá sa však jej nová verzia.

Legendárna rozprávka sa u nás spája so Štedrým dňom, no obľúbená je nielen u nás, ale samozrejme aj v Česku, Nemecku aj Rakúsku a Nórsku. Ako uvádza portál TVnoviny, práve v Nórsku sa rozhodli nakrútiť vlastnú verziu kultovej rozprávky. Tri oriešky pre Popolušku z roku 1973 sú u nás známe nielen krásnym príbehom, ale aj úžasným hereckým obsadením. Libuška Šafránková a Pavel Trávníček sa zapísali do sŕdc mnohých ľudí.

Prvé zábery novej verzie

Teraz ich nahradí populárna nórska speváčka Astrid Smeplass a herec Cengiz Al. Už na prvých záberoch môžete vidieť, do akej miery sa snažili pridržať originálnej verzie. Počas bálu má Popoluška cez tvár závoj, uvidíte aj sovu Rozárku ale aj koňa Juráška. Je jasné, že nová verzia bude plná novodobých efektov a záberov, no už pri výbere hlavnej postavy sa tvorcovia pridržiavali toho, aby Popoluška mala v sebe dievčenskú nevinnosť, ale aj chlapčenskú drzosť.

Ako uvádza portál, v nórskych kinách bude mať premiéru 12. novembra, trailer si však môžete pozrieť už teraz.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: