Psychicky to nezvládla. Zdravotná sestra z Talianska spáchala samovraždu, bála sa, že nakazila mnohých ľudí

Ilustračná foto: SITA/AP

V Taliansku je situácia stále vážna a mnohí ľudia sú viac, než len zúfalí. Všetci, ktorí môžu, sú zavretí doma, avšak ďalší takúto možnosť nemajú a s postihnutými sú v neustálom kontakte. To platí v prvom rade v prípade zdravotných sestier a aj lekárov.

Národná federácia zväzov zdravotných sestier v Taliansku FNOPI na svojej stránke informovala o tom, že jedna zo zdravotných sestier zo severného Talianska, Daniela Trezzi, spáchala samovraždu. Mala 34 rokov. Pracovala na jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici San Gerardo v meste Monza, čo je jedna z najviac postihnutých oblastí krajiny. Priamo tak čelila koronavírusu a pandémii, ktorú spôsobil. Zdá sa, že práve to bol dôvod, prečo si siahla na život. Ten tlak jednoducho nemohla ďalej znášať.

Nie je jasné, čo presne tomu predchádzalo

Po správe o samovražde sa jej zástupcovia snažili zistiť, čo tomu všetkému predchádzalo a to, na čo prišli, bolo neuveriteľné. Podľa jej kolegov mala Daniela veľký strach a stres z toho, že nakazí ostatných pacientov. Nevedela odpustiť sama sebe, koľkých bezbranných ľudí vystavila riziku, že by sa od nej mohli nakaziť koronavírusom.

Strach z koronavírusu?

Manažér nemocnice Mario Alparone však povedal, že Daniela bola preventívne doma už od 10. marca, no zároveň u nej nebolo podozrenie na to, že by sa mohla nakaziť koronavírusom. Nie je teda jasné či sa u nej prejavili symptómy, ktoré si s vírusom spojila ona a rozhodla sa preto pre takýto radikálny krok, alebo boli dôvody úplne iné.

Počet nakazených sa znižuje

Ako uvádza SITA, ku včerajšiemu dňu v Taliansku za 24 hodín zaznamenali 742 úmrtí na respiračné ochorenie COVID-19 a 3 612 nových pozitívnych testov na koronavírus. Ide síce stále o hrozivé údaje, no aspoň počet nových zaznamenaných prípadov nákazy novým koronavírusom sa už tretí deň po sebe znižuje. Je to istý náznak, že Taliansko má možno už svoj smutný vrchol za sebou, podobne ako Čína už pred niekoľkými týždňami, a počet obetí aj nových potvrdených nakazených by tak už mohol začať kontinuálne klesať.

Hoci predstavitelia talianskeho zdravotníctva zatiaľ vystríhajú pred unáhlenými závermi a uvádzajú, že na potvrdenie tohto trendu si ešte bude treba niekoľko dní počkať, podľa talianskeho spravodajcu britskej BBC klesajúca krivka nových potvrdených prípadov „začína vyzerať ako trend“.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: