Pýtali sa ma, ako je možné, že vyzerám skvele aj bez make-upu. Povedala som im, že sa riadim týmito 10 radami


Prirodzenosť bola vždy v trende. V dnešnej dobe trávia ženy hodiny pred zrkadlom aby docielil dokonalý vzhľad, či už je to pleť alebo vlasy. Prinášame vám niekoľko nepísaných pravidiel ako bude váš vzhľad dokonalý aj bez použitia líčidiel. Našli sme pre vás 10 trikov, ktoré určite vyskúšajte.

Upravené obočie vždy a všade

pleť 1
instagram.com

Keď nie sme nalíčené, mali by sme myslieť na to, že obočie nám pomáha tvarovať našu tvár. Pekne upravené obočie dodáva našej tvári na kráse. Choďte raz za čas kozmetičky, alebo si obočie upravte doma. Mali by ste ale myslieť nato, že každej z nás ulahodí iný tvar obočia. Ak máte problém s riedkym obočím vyskúšajte zmes ricínového oleja a vitamínu A. Túto zmes si naneste na obočie večer pred spaním, hneď ráno uvidíte výsledok! Tento postup Vám odporúčame opakovať denne po dobu dvoch týždňov.

Zvýraznite vaše oči

pleť 2

imgur.com

Ak chcete docieliť aby boli vaše riasy hustejšie pomôže vám tento jednoduchý trik. Vytočte si riasy klieštikmi a následne na ne naneste transparentný gél. Ak budete tento postup opakovať častejšie, docielite tak, že vaše riasy budú hustejšie a dlhšie zároveň.

Zbavte sa tmavých kruhov pod očami. Začnite pri svojom jedálničku. Tmavé kruhy pod očami môžu signalizovať nedostatok železa alebo vitamínu B. Vyberte si očný krém s bielaciam účinkom, alebo zvoľte krém s obsahom retinolu. Studené obklady s mätou alebo zeleným čajom sú taktiež skvelými pomocníkmi. Biely úsmev

Biely úsmev

pleť 3
polyvore.com

Žiarivý úsmev nám pridáva na krása viac ako 100 bodov. Používajte bieliacu pastu hlavne po pití kávy alebo vína, sú to nápoje, ktoré sa najviac podpíšu na farbe zubov. Ak však máte žltý alebo sivý odtieň zubov prirodzený, mali by ste zvážiť profesionálne bielenie.

Nezabúdajte na pery

pleť 4
imgur.com

Výživa, hydratácia, peeling nie sú veci určené iba na pleť. Používajte kvalitné balzamy na pery, alebo ich nahraďte trochou olivového oleja. Zároveň vám odporúčame vyskúšať jemnú masáž. Raz do týždňa si pery pomasírujte jemnou zubnou kefkou alebo končekmi prstov. Ak sa chcete zbaviť suchých častí, naneste si na prsty trochu kryštálového cukru a prstami si pery pomasírujte. Cukor umyte teplou vodou a naneste balzam. Tento jednoduchý trik funguje ako peeling.

Starajte sa o svoje vlasy

pleť 5
imgur.com

Zložité, kombinované farby vlasov nie sú príliš vhodné pre pleť bez mejkapu. Vyberajte si jednoduchý účesy s prirodzenými farbami. Takto zvolený účes vám pôjde k nenalíčenej pleti tak isto skvele ako k pleti s dokonalým mejkapom. Nezabúdajte na pravidelnú starostlivosť. Používajte prípravky s tepelnou ochranou vlasov, rozštiepené končeky pravidelne strihajte a v neposlednom rade vyskúšajte na svoje vlasy použiť kokosový olej. Vašim vlasom dodá lesk, skvelo si poradí s lupinami a suchou pokožkou. Pre lesk vašich vlasov odporúčame taktiež vyskúšať bylinné oplachy (šalvia pre brunetky, harmanček a lipa pre blondínky).

Používajte opaľovací krém

pleť 6
data.whicdn.com

Ultrafialové žiarenie výrazne zvyšuje výskyt predčasných vrások a iných nepríjemných „bonusov“ starnutia. To môže viesť k rakovine kože, ľudia s jemnou pokožkou sú náchylnejší. Z tohoto dôvodu by ste produkty s SPF mali používať častejšie a nie len pri pobyte na pláži.

Zamerajte sa na vašu pokožku

pleť 7
paparazzi.ru

Kozmetičky odporúčajú, žeby sme si mali tvár umývať aspoň dvakrát do dňa. Najlepšie je ak to urobíte pred spaním. V dopoludňajších hodinách používajte pleťové mlieko, pleťovú vodu alebo kocku ľadu. Mali by ste si zapamätať, že pokožku nemáte šúchať. Vedie to k vzniku predčasných vrások a vysušovaní pokožky. Používajte pleťové masky, hydratačné, regeneračné, na škodu nie je ani použiť bieliacu masku raz do týždňa.

Kvalitný spánok

pleť 8
manners.nl

Správny spánok je pre našu pleť jednou z najdôležitejších vecí. Choďte spať pred jedenástou hodinou a doprajte svojmu telu oddych. Náš organizmus po pol noci produkuje tzv. hormón krásy – melatonín. Skúste spávať na chrbte, znížite tak výskyt predčasných vrások.

Prehodnoťte svoj jedálniček

pleť 9
pixy.ru

Štúdie už dávno potvrdili súvislosť medzi stavom našej pleti a stravou. Morské ryby, rastlinné oleje, semená a orechy patria medzi najdôležitejšie potraviny. Sú zdrojom mastných kyselín, vitamínu E a karoténov, ktoré sú hlavnými zbraňami v boji proti voľným radikálom. Mliečne výrobky by mali byť taktiež zahrnuté vo vašom jedálničku, pretože sú kľúčom k zdravej mikroflóre.

Nájdite si svoju farbu

pleť 10
img.celebwp.com

Správne zvolená farba oblečenia, pomôže aby vaša pleť vyzerala oddýchnuto, mlado a zároveň skryje nedostatky. Príliš tmavé farby spôsobujú, že vaša pleť vyzerá bledo a unavene. Mali by ste skôr zvoliť čisté bledé farby: modrá, tyrkysová, smaragdová, broskyňová. Ideálne pre vás ale je ak si určíte svoj typ pleti (farebná typológia) a podľa neho si následne budete vedieť zvoliť farby, ktoré sa vám najviac hodia.

Pozri tiež: Moja pleť bola bez života a začali sa objavovať aj drobné vrásky. Potom som objavila tieto domáce masky a ráno moja pleť vyzerala o 5 rokov mladšie

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), brightside.me


Komentáre

komentárov