Rada nad zlato od fitness trénerky: Vďaka jej pravidlu “12 hodín” sa mi podarilo schudnúť už 5 kilogramov

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: pexels

Diéty sú pre mnohé ženy naozaj veľmi komplikovanou záležitosťou. Mnohé ženy skúšajú, čo im zafunguje najlepšie. Womenshealthmag predstavil ďalšie pravidlá alebo skôr zvyky od známej Jillian Michaels. Tá sa venuje práve ľuďom, ktorí chcú schudnúť zdravým spôsobom.

Je jasné, že keď chcete schudnúť, je dôležité, aby ste si uvedomili, že všetko, čo platí napríklad pre vašu kamarátku, nemusí nevyhnutne platiť aj pre vás. Každé telo je iné a vy sami by ste mali vedieť, čo vám vyhovuje, čo vám robí dobre a ako s tým fungovať. Okrem toho však aj tak existuje niekoľko univerzálnych tipov, ktoré môžete vyskúšať a ktorými sa môžete aj riadiť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jillian Michaels (@jillianmichaels),

Raňajky sú základom dňa

Ak cvičíte, je výborné, keď máte na raňajky aj 500 kalórií. Dôležité je niečo, čo organizmus naozaj nakopne, takže si doprajte proteín a všetko, čo vám môže rozprúdiť energiu. Vhodné sú aj vajíčka, ale aj rôzne kaše s ovocím a jogurty. Nezabudnite sa najesť dostatočne dosýta, na druhej strane by ste sa však nemali prejedať.

Kofeín nemusí byť vždy zlý

Hoci mnohí ľudia, ktorí sa venujú zdravému životnému štýlu, kofeín odsudzujú, Jillian tvrdí niečo iné. Podľa nej každý deň začína kávou, ktorá je plná antioxidantov, znižuje riziko ochorení pečene, pomáha zdraviu srdca a dokonca môže pomôcť aj s cukrovkou druhého typu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jillian Michaels (@jillianmichaels),

Cvičte a jedzte správne

Mnohí ľudia robia jedno alebo druhé, ale nikdy nie oboje naraz. To považuje za jednu z hlavných chýb. “Keď príde na chudnutie, jednoducho musíte cvičiť a jesť správne, aby ste videli výsledky.” Zoberte si z jej rád príklad a po cvičení sa určite nevyberte do fastfoodu. Ak budete správne jesť a cvičiť, výsledky sa jednoducho skôr či neskôr dostavia.

Zamerajte sa aj na duševné zdravie

Podľa Jillian je toto jedna z mnohých vecí, ktoré ľudia podceňujú, keď chcú byť zdraví. Nech sa deje čokoľvek, skutočne by ste mali myslieť v prvom rade na to, aby ste boli duševne v pohode. Stretávajte sa s priateľmi a s rodinou, udržujte vzťahy a snažte sa, aby ste s nimi trávili dostatok času. Uvidíte, že budete nabitý energiou na cvičenie. Osamelosť nie je pre vaše zdravie dobrá.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jillian Michaels (@jillianmichaels),

Dajte zbohom alkoholu

V tomto má však Jillian naozaj jasno. Podľa nej je pri chudnutí a zdravom životnom štýle alkohol tá najhoršia možná voľba, ktorú môžete urobiť. Na jednej strane obsahuje veľmi veľa cukru, ale zároveň vaše telo bude chcieť spaľovať v prvom rade alkohol, ktorý v ňom je a až potom ostatné. Ak ste práve v oddychovom režime, je mierna konzumácia alkoholu v poriadku. Červené víno, whisky a napríklad aj čierne pivo, môžu byť dobré na srdce, ale maximálne 4 až 6 drinkov do týždňa.

Pravidlo 12-tich hodín

Jillian praktizuje niečo, čomu hovorí pravidlo 12-tich hodín. “Týždeň má 168 hodín. Keď spíte denne osem hodín, znamená to, že ste hore 112 hodín. 50 vám zostáva na prácu a 50 na deti a na domácnosť. 12 teda zostáva len vám.” A práve tieto hodiny by ste mali využiť a venovať sa v prvom rade sebe. Lebo len tak môžete byť so sebou skutočne spokojný a šťastný, duševne a aj fyzicky. Tento čas máte venovať stretávaniu s priateľmi, čítaniu alebo čokoľvek, čo vás robí šťastnými.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jillian Michaels (@jillianmichaels),

Existuje naozaj veľmi veľa tipov na to, ako byť zdravší alebo ako čo najúčinnejšie schudnúť. Je len na vás, čo si vyberiete a čo vám bude najviac vyhovovať. Nezabúdajte však na to, aby ste si dopriali aj spomínaný čas pre seba.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: