Radikálna zmena počasia. Zabudnite na zimu, na Slovensko prichádza poriadne oteplenie

Kristína Hagarová Ešte viac

Ilustračná foto: TASR archív

Posledné dni boli na väčšine územia Slovenska poriadne mrazivé. Teploty na mnohých miestach klesali aj pod -20 stupňov.

Ako uvádza portál Imeteo, zdá sa, že takejto zime už odzvonilo. Posledné dni sme pozorovali arktický vzduch, kvôli ktorému na našom území boli nízke teploty. Táto situácia sa však mení. Ešte minulý týždeň vo štvrtok sa predpovedalo, že takáto zima skončí najskôr koncom tohto týždňa.

Prichádza oteplenie

Najnovšie však predpovede hovoria inak. Arktický vzduch by sa mal dostať preč zo Slovenska a postupne sa bude otepľovať. Tento týždeň v nedeľu by mali teploty dosahovať už od +2 do +8 °C. Samozrejme, predpovede na týždeň dopredu nie sú úplne spoľahlivé a je potrebné ich brať skôr orientačne. Isté však je, že prichádza oteplenie.

Foto: archív TASR

Oteplenie bude postupné a chladné noci nás budú čakať aj naďalej. Celodenné mrazy sa však budú vyskytovať len v tých najchladnejších oblastiach. Obyvatelia juhozápadu, juhu a juhovýchodu Slovenska sa môžu pripraviť na odmäk a teplejšie počasie. Čo sa týka zrážok, zdá sa, že bude počasie pokojné. Počas niektorých dní sa môže vyskytnúť sneženie, v nížinách dážď so snehom, no nemalo by ísť o žiadne výdatné zrážky.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: