Raz to vaše deti ocenia a poďakujú. Ak budete prísnym rodičom, vychováte šťastné a úspešné deti

Foto: pxhere.com

Vychovávať dieťa v dnešnej dobe nie je vôbec ľahké. Pre rodičov je to oveľa ťažšie ako kedysi. Nie len, že vychovávajú svoje deti v modernej dobe, ale aj oni sami sa musia naučiť ako dnešná doba funguje. Internet je plný návodov ako na to, avšak niektoré z rád sú až príliš utiahnuté za vlasy. Dnes je čoraz viac v móde byť benevolentný rodič – kamarát. Je však práve takáto výchova pre dieťa správna? 

Foto: pixabay

Pár rokov dozadu bola prísnosť rodičov akousi súčasťou. V domácnosti fungovali pravidlá podľa, ktorých sa riadila celá rodina. Ak sa pravidlá porušili, nasledoval trest. Domáce väzenie, jedna po zadku alebo zákaz pozerať televízor nebolo nič neobvyklé. Dnes je však všetko inak. Prísni rodičia sú veľkou raritou. Mnohí ľudia s výchovou prísnych rodičov nesúhlasia a sú zásadne proti takejto výchove. My vám prinášame 5 dôvodov prečo je dobré byť prísnym rodičom.

Výsledky v škole

Prísny rodič je charakteristický hlavne tým, že očakáva od svojich detí maximum a to aj v škole. Samozrejme, nemyslíme ten typ rodičov, ktorí zamykajú svoje deti do izby až kým sa nenaučia počítať príklady z matematiky. Máme na mysli tých prísnych rodičov, ktorí ukazujú svojim deťom, že i napriek menšiemu tlaku môžu dosiahnuť veľké výsledky. Deti sa takouto výchovou naučia sebadisciplíny a hlavne sebadôvere. Podľa výskumu, ktorý sa konal na univerzite v Kalifornii sú deti, ktoré boli vychovávané prísnymi rodičmi oveľa viac úspešnejšie v škole ako iné deti.

Odmena/trest

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gael dos Santos Peroba Andrade (@gaelsantoss) on

S každým vykonaným činom prichádza nejaký následok. Každý sa však s týmto následkom vyrovná po svojom. Prísni rodičia si sú vedomí toho, že dieťa musí niesť následky za svoje činy a naopak musí byť odmenené za snahu. Ak patríte k rodičom, ktorý trestajú, ale zároveň odmeňujú svoje deti, patríte medzi prísnych rodičov a dávate svojim deťom potrebnú disciplínu.

Dôvera

Deti sa musia naučiť robiť svoje vlastné rozhodnutia a len vďaka tomu si budujú dôveru v seba samých. Až keď sa to naučia, budú schopní čeliť novým výzvam. Budú tvrdo pracovať, aby získali úspech namiesto toho, aby sa pýšili veľkým egom. Takéto správanie je úzko späté s výchovou prísnych rodičov.

Sebadisciplína

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joe | GoodFitDad (@goodfitdad) on

Prísni rodičia často stanovujú svojim deťom hranice. Práve to učí ich deti o limitoch už od detstva. Sebadisciplína sa im hodí neskôr v staršom veku keď budú čeliť ťažkým životným rozhodnutiam.

Nezávislosť

Deti, ktoré sú vychovávané prísnymi rodičmi sú častokrát nezávislé. Je to najmä vďaka tomu, že už od malička sa snažia robiť všetko na 100% bez akejkoľvek pomoci. Dokonca je známe, že deti prísnych rodičov sa lepšie orientujú v oblastí financií a dokážu si viac našetriť. Od mladého veku sú pripravení pracovať a vážiť si peniaze.

Samozrejme, deťom treba prejaviť aj lásku a pochopenie. Byť prísnym rodičom v dnešnej dobe nie je na škodu. Prísna výchova naučí byť deti viac samostatnými a sebavedomejšími. Dôležitá je rovnováha a komunikácia medzi dieťaťom a rodičom.

stayathomemum.com.au
0
Komentovať (0)