Reakcia slovenskej kaderníčky sa stala virálna: Platíme, aj keď musíme mať zatvorené, dochádza nám trpezlivosť

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Len pred nejakým časom bol opäť vyhlásený lockdown. Hoci je avizované, že bude trvať dva týždne, prognózy nie sú také optimistické a zdá sa, že sa bude predlžovať. V hre sú ľudské životy, preto ide všetko ostatné bokom.

Zdá sa však, že štát opäť zabudol na tých, ktorých sa lockdown dotkne najviac, a to sú malí podnikatelia. Kaderníctva, salóny krásy, reštaurácie, všetko musí byť zatvorené. Kým reštaurácie môžu ponúkať aspoň okienkový predaj, pri kaderníctvach je stanovisko jednoznačné. Musia byť zatvorené. Práve toto nahnevalo jednu Slovenku, ktorá sa rozhodla napísať príspevok na stránku Nekŕmte nás odpadom. Za svoje slová si vyslúžila viac ako 3-tisíc reakcií.

Slovenka má toho dosť

“Mám toho dosť!!! Som mierumilovný človek, ale čoho je veľa, toho je až moc!! Som kaderníčka, čiže spadám pod služby, takže napíšem niečo za všetkých, čo pracujú v tom odvetví. Opäť nás zatvorili, samozrejme, snažím sa pochopiť, že bol asi potrebný lockdown, ale aký?? To, že zas na to doplácame my a gastro. Konkrétne moja prevádzka, 30m, už rok a pol robíme s kolegyňou v režime striedania obdeň, vždy len jedna zákazníčka, to že urobím o polovicu menej ľudí, že strácame na tržbách som rešpektovala s tým, že tak chránim ľudí, čo ku mne chodia.

Foto: unsplash

Posledné mesiace respirátor desať hodín na papuli, zákazníčky tiež, kde je potom logika, že u nás sa môže niekto nakaziť a v mhd hlava na hlave aj hodinu, tam už nič nehrozí?? Ak je to tu tak zlé s chorými a je potrebný lockdown, v poriadku, ale nech zatvoria úplne všetko!!! Akým právom sa tu idú ruinovať živnostníci, mnohokrát sú to ženy samoživiteľky, akým právom sa tu selektujú odvetvia ty môžeš a ty nie?? My živnostníci nič nepýtame, len platíme, ešte aj keď musíme mať zatvorené, odvody sa platiť musia a z čoho???

Odkaz pre politikov

Každý sa snaží prežiť, ako vie, ale už je toho dosť aj na koňa a ešte, keď tu bude nejaký blbec, čo sedí doma na compe, má home office, výplatka mu cinká vypisovať niečo, že treba byť zodpovedný, my sme až moc zodpovedné. Vážení, k nám chodia ľudia dlhé roky, máme ich dôveru, nikto nechce ohroziť svojich zákazníkov. A čo páni politici? Čo berú niekoľko tisícové platy, len tliachaju, tak buďte solidárni, dajte zo svojej výplaty ľuďom, ktorým zakazujete pracovať, lebo iní môžu. Keby vám bola pozastavená výplata, kým neskončí pandémia, ako dlho by asi trvala?? Mnohým ľuďom už dochádza trpezlivosť, myslím, že už stačilo…”

Foto: unsplash

Mnohí ľudia jej v komentároch napísali, aby aj tak pracovala, no je to porušenie zákona, za čo by mohla dostať vysokú ponuku. Niektorí taktiež upozornili na to, že nemá logiku to, že vo veľkých firmách pracujú tisíce ľudí, no zatvorené nie sú. Je veľmi ťažké povedať, čo je v tejto vážnej situácii správne riešenie. Malí podnikatelia lockdownom jednoznačne utrpia veľké škody a pre mnohých to bude priam likvidačné.

44
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: